Photon zwycięzcą polskiej edycji CEE Relased. Interaktywny robot dla dzieci kolejny raz wyruszy na podbój Europy

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Interaktywny robot edukacyjny Photon po raz kolejny podbił serca konkursowych jurorów. Jego twórcy zwyciężyli polską edycję CEE Released i pojadą do Bułgarii aby rywalizować z innymi europejskimi startupami.

fot. FB Photon

Edukacyjna zabawka z Polski podbija Europę

Zespół Photona poinformował dziś na swoim profilu na Facebooku, że odnieśli kolejny sukces. Tym razem zwyciężyli lokalną edycję konkursu CEE Released i jako jeden z 3 polskich startupów pojadą do Sofii. Tam w ramach European Business Angels Network zaprezentują się przed inwestorami z całej Europy.

CEE Relased jest międzynarodowym programem dla szybko rozwijających się spółek. Jego uczestnicy otrzymują dostęp do inwestorów, wiedzy i kapitału, które pomogą w dalszym skalowaniu działalności.

Robot, który rozwija się razem z dzieckiem

Photon to pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Zabawka robi to poprzez mieszankę storytellingu i najnowszej technologii. Zadania, które wykonują dzieci, opierają się o fabularną historię. Ważne jest to, że robot wyciągnięty z pudełka nie potrafi nic i jego rozwój jest uzależniony od postępów, jakie dziecko robi w nauce. Tym samym pomaga dzieciom rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony. 

Robot urzeka od samego początku. Najpierw zajął pierwsze miejsce w konkursie technologicznym Imagine Cup, organizowanym przez firmę Microsoft. Później podbił Kickstartera. W zbiórce wzięło udział 322 osoby z całego świata, które w 4 dni pomogły dobić do celu. Finalnie Photon zebrał 52 tysiące dolarów, czyli ponad 150% zakładanej kwoty. Kampania zdobyła tytuł „Projects We Love” przyznawany przez pracowników serwisu, którym może pochwalić się niecałe 0,5% dostępnych na nim projektów.