Photon zwyciężył w międzynarodowym programie CEE Released

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Białostocki Photon, pierwszy na świecie robot, który rozwija się razem z dzieckiem – zwyciężył w międzynarodowym programie CEE Released organizowanym przez EBAN (European Business Angels Network).

Polski startup 26 czerwca podczas EBAN Annual Congress 2018 został nagrodzony tytułem najlepszego startupu Europy Środkowo-Wschodniej we wczesnym etapie rozwoju. Finał konkursu CEE Released odbył się w Sofii (Bułgaria).

fot. mat. prasowe

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu jest startup Photon Entertainment, producent interaktywnego robota edukacyjnego, który pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie programowania i nowych technologii. Co ciekawe, tuż po wyjęciu z pudełka, robot nie potrafi nic. Użytkownicy (dzieci), przy pomocy fabularnej aplikacji poznają podstawy programowania, działanie czujników zamontowanych w robocie, a kiedy opanują tą wiedzę uczą robota jak z nich korzystać odblokowując w nim nowe funkcjonalności. Jest to pierwsze tego typu podejście do nauki technologii na świecie. 

Photon najlepszy z 18 krajów CEE

Droga do zwycięstwa nie była łatwa – zanim Photon dotarł do finału, musiał wygrać polską edycję CEE Released (finał odbył się na Giełdzie Papierów Wartościowych), gdzie rywalizował z 15 polskimi startupami. W globalnym finale zmierzył się z najlepszymi startupami z 18 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

– Sam konkurs oraz rozmowy w sesji pokonkursowej utwierdziły nas, że Photon jest produktem, który ma szanse zaistnieć praktycznie na każdym globalnym rynku. Trafiliśmy w idealny moment, kiedy świat zrozumiał, że musimy uczyć dzieci programowania, bo to nie tylko technologia, ale przede wszystkim rozwijanie w dzieciach umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów w kreatywny sposób. Inwestorzy i Aniołowie Biznesu z najwyższej półki pokazali nam zielone światło do dalszego rozwoju i podboju rynków zagranicznych. To dla nas bardzo motywujące, ponieważ Photon jest na rynku zaledwie 8 miesięcy – mówi Marcin Joka z Dyrektor Zarządzający Photona. 

Produkt z krótką, ale bogatą historią

Choć od premiery produktu nie minęło zbyt wiele czasu (grudzień 2017), Photon jest na tyle innowacyjny w skali globalnej, iż miał szansę zostać zaprezentowany przed znanymi osobistościami na całym świecie. Robot był  testowany m. in. przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, kanclerz Angelę Merkel podczas ceremonii otwarcia targów Hannover Messe czy przez Parę Książęcą Kate i Williama podczas ich wizyty w Polsce.

Photon jest również wykorzystywany w edukacji. Do tej pory trafił już do ponad 450 placówek edukacyjnych (przedszkoli i szkół podstawowych) w Polsce, gdzie ułatwia pracę nauczycielom prowadzącym zajęcia w nowoczesny sposób.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem