Na rynek wyszedł oparty na sztucznej inteligencji Photoshop Elements 2021

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Na rynek wyszedł oparty na sztucznej inteligencji Photoshop Elements 2021

Udostępnij:

Pracujecie sporadycznie w programach graficznych? Teraz Photoshop Elements będzie dawał jeszcze więcej możliwości obróbki zdjęć – nowa wersja oferuje szereg funkcji napędzanych przez sztuczną inteligencję.

Photoshop Elements i Premiere Elements, czyli uproszczone programy z rodziny Adobe, są obecnie najpopularniejszymi opcjami, jeśli chodzi o amatorską obróbkę zdjęć i grafik. Programy długo nie zmieniały swoich funkcji (jedynie subtelne aktualizacje), ale w końcu wprowadzono w nich nowe funkcje, które mogą ułatwić i przyspieszyć pracę na plikach – szczególnie tych tworzonych na potrzeby social media.

Z jakich nowości będziemy mogli teraz korzystać w swojej pracy? Najczęściej podkreślanym w komunikatach narzędziem Sky Replacement, dzięki któremu jednym kliknięciem możemy zamienić pochmurne niebo w słoneczną aurę. W tym wypadku działanie sztucznej inteligencji polega na tym, że poza zmianą samego wyglądu nieba, automatycznie ociepla się lub też ochładza/przyciemnia cała tonacja zdjęcia, aby cały widok wyglądał naturalnie. Poza tym będziemy mieć ułatwione usuwanie niechcianych elementów i zamgleń z krajobrazów.

Jeśli chodzi o zdjęcia portretowe to Photoshop Elements 2021 pozwoli nawet na edycję układu twarzy, która czasem ze względu na specyficzne ujęcie, może wydawać się zdeformowana. Sztuczna inteligencja wykorzystana w programie graficznym pozwoli na „wyprostować” twarz lub sprawić, że będzie odwrócona w inną stronę.

Narzędziem, które może okazać się znacznie bardziej przydatne z perspektywy tworzenia np. grafik reklamowych, jest Moving Photos. Dzięki niemu w prosty sposób możemy zamienić statyczne obrazki w GIF-y. Do dyspozycji mamy też opcję Animated Matte Overlays umożliwiającą dodawanie elementów animacji do naszych filmów. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wygodnie i z poziomu komputera tworzyć animacje np. na Instastory.

Na oficjalnej stronie Adobe program Photoshop Elements 2021 jest już dostępny w cenie 102,09 euro, a pakiet Photoshop Elements i Premiere Element w cenie 153,75 euro.