Piąta edycja European Tech and Start-up Days odbędzie się we wrześniu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Piąta edycja European Tech and Start-up Days odbędzie się we wrześniu

Udostępnij:

Piąta edycja European Tech and Start-up Days, wraz z finałem konkursu Start-up Challenge 2020, odbędzie się w dniach 3-4 września br. Prezentacje najlepszych pomysłów na biznes zobacząuczestnicy XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress, 2-4 września br.), największej imprezy biznesowej Europy Centralnej. Aplikacja do konkursu otwarta jest do 6 lipca br.
– Świat się trochę zatrzymał, choć może akurat dla start-upów przyspieszył? Aktualna sytuacja pokazuje, jak bardzo potrzebujemy innowacyjności, przełomowych rozwiązań, praktycznych aplikacji. Pomysłowość start-upowców nie zna granic, a uczestnicy European Tech and Start-up Days niejednokrotnie wykazywali się potencjałem. Czy w tym – zaskakującym, trudnym do prognozowania – roku, zaskoczą nas np. propozycjami z obszaru medtech?– zastanawia się Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i European Tech and Start-up Days.–Wierzymy, że spotkamy się we wrześniu i zapraszamy do podjęcia wyzwania w ramach Start-up Challenge 2020 – dodaje.

Ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemia powodowana koronawirusem COVID-19 oraz wejście w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia RP z dnia 13 marca br. w sprawie wprowadzania stanu zagrożenia epidemicznego, uniemożliwiają bezpieczne i odpowiedzialne przygotowanie oraz organizację Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i European Tech and Start-up Days w pierwotnym terminie (maj 2020 r.). Przełożenie wydarzeń na początek września br. skutkuje wydłużeniem czasu przyjmowania zgłoszeń do konkursu Start-up Challenge do 6 lipca br.

Aplikować do niego mogą start-upy, które nie funkcjonują na rynku dłużej niż pięć lat i mają na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany istniejący proces w jednej z sześciu kategorii branżowych konkursu: new industry (przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny), environment (ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów), tradition & modernity (przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo), health & biotechnology (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia), business processes (zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR), client & lifestyle (handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego).

Start-up Challenge to okazja do pozyskania partnera biznesowego spośród uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego – tysięcy przedsiębiorców gotowych inwestować w innowacyjne projekty. To także bezpośredni kontakt z uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej oraz obecnymi na wydarzeniu mediami, występ na start-upowej scenie, wsparcie światowych ekspertów i dostęp do wartościowego mentoringu.

W 2019 roku do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba blisko 300 start-upów z kilku kontynentów. W Start-up Alley European Start-up Days zaprezentowało się 100 firm z Polski, Białorusi, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz USA. Były wśród nich pomysły na biznes obejmujące np. roboty softwarowe, chatboty – w tym np. dające wsparcie osobom z problemami takimi jak uzależnienia, rozwiązania wykorzystujące drony, rzeczywistość rozszerzoną, uczenie maszynowe, narzędzia do automatycznej analizy danych, infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, rozwiązania z obszaru medycyny, aplikacja nawigująca osoby niewidome i niedowidzące, rozwiązania, które będą umożliwiały ludziom przebywanie w atmosferze wolnej od smogu, urządzenia solarne i wiele innych. W dwóch dniach start-upowej konferencji wzięło udział ponad 3 tys. osób, w trzydniowym Europejskim Kongresie Gospodarczym – ponad 12,5 tys.

European Tech and Start-up Days, które odbędą się w dniach 3-4 września 2020 r. w Katowicach, to wydarzenie łączące start-upy i korporacje oraz organizacje wsparcia biznesu. Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy będą obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata. XII edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 2-4 września 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Hali Widowisko-Sportowej Spodek w Katowicach.

Szczegółowe informacje na temat European Tech and Start-up Days: www.estartupdays.eu/pl

Zgłoszenia do Start-up Challenge do 6 lipca br.: http://www.estartupdays.eu/2020/pl/start-up-challenge/527/

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem