Piąte szkolenie z cyklu #TworzyMy już 26 czerwca

Dodane: 06.06.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

#TworzyMy to cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów dla przedsiębiorców z branży kreatywnej, skierowany w szczególności do firm z sektora muzyka, mody i designu. Piąte szkolenie z cyklu odbędzie się już 26 czerwca br. w Warszawie.

Tematem najbliższych warsztatów będzie ekspansja na rynki zagraniczne. Zajęcia mają na celu dostarczenie niezbędnej wiedzy i umiejętności w celu rozwoju inicjatyw związanych z rozwojem własnych projektów biznesowych, a w szczególności startupów i wspomagania ich w środowisku technologii informacyjnych i sieciowych.

Spotkanie będzie miało charakter wykładowy, studyjny, warsztatów zespołowych rozwiązujących studia przypadków, pozwalających poznać zasady budowy i funkcjonowania biznesu z wykorzystaniem technologii komunikacyjnych i internetowych. W szczególności uwzględniono w nich specyfikę tworzenia możliwości biznesowych dla zawodów twórczych: artystów muzyków, malarzy, grafików, rzeźbiarzy, twórców filmowych, projektantów mody i innych kreatywnych projektów.

W ramach warsztatów poruszone zostaną kwestie:

Część teoretyczna

  • Czy warto zabiegać o rynki zagraniczne?
  • Szanse firmy z kraju średniej wielkości na rynkach zagranicznych.
  • Czy warto wychodzić z europejskiego kokonu?
  • Czy komunikacja międzykulturowa ma znaczenie?
  • Czy w zdobywaniu rynków zagranicznych jesteś sam? Czy istnieje system wspierania ekspansji międzynarodowej polskich firm.?
  • Błędy i pułapki

Część praktyczna

  • Studium przypadku -Chiny,
  • Studium przypadku – Włochy
  • Studium przypadku – Wsparcie publiczne i brak wsparcia.

Spotkanie poprowadzą Sławomir Majman i Robert Kwiatkowski.

Sławomir Majman – wykładowca, menadżer, dziennikarz, wiceprezes Zarządu Targów Warszawskich S.A., doradca ds. zagranicznych Prezydenta Pracodawców RP, był Naczelnym Dyrektorem Europejskich Inwestycji Strategicznych w Dentons Europe, wiele lat kierował Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych i odpowiadał za promocję gospodarczą Polski na zagranicę i przyciąganie do Polski kapitału zagranicznego, Polski Komisarz Generalny EXPO w Mediolanie i Szanghaju, autor ponad 800 publikacji z dziedziny polityki w krajach Europy Środkowo – Wschodniej, Senior Fellow Uniwersytetu Renmin w Pekinie i wykładowca Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Robert Kwiatkowski – menadżer, posiada doświadczenie w zarządzaniu i restrukturyzacji firm i instytucji, 10 lat pracy w agencji odpowiedzialnej za promocję gospodarczą Polski na zagranicą, współautor programu udziału Polski w światowych wystawach promocyjnych, doradca Premierów, Ministra i szefów firm, audytor, ekspert ds. prawa pracy, rynku pracy i zarządzania projektami.

Warsztaty odbędą się w środę, 26 czerwca 2019 w godzinach 15:00-20:00 w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowa 56 w Warszawie.

Szkolenie jest bezpłatne, jednakże wymaga jest wcześniejsza rejestracja, której można dokonać pod adresem: tiny.pl/tw1cr.