Pięć milionów firm reklamuje się na Facebooku. Prawie połowa za pośrednictwem mobilnych urządzeń

Dodane: 11.04.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Ponad 5 milionów małych i średnich przedsiębiorstw reklamuje się za pomocą Facebooka. Większość z nich, bo 75 procent pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych. Najszybciej przybywa ich w Indiach, Tajlandii, Brazylii, Meksyku i Argentynie.

fot. materiały prasowe 

65 mln Stron i 8 mln Profili

Niemal połowa użytkowników, która tworzy swoje reklamy za pośrednictwem popularnego serwisu społecznościowego, robi to za pomocą urządzeń mobilnych. – Podczas, gdy coraz więcej osób sięga po swoje telefony, aby odkrywać nowe rzeczy, małe firmy potrzebują silnej strategii mobilnej. Facebook jest takim rozwiązaniem dla 65 mln firm posiadających Strony i 8 mln biznesów z Profilami na Instagramie – piszą przedstawiciele spółki.

Dodają, że ponad pięć milionów użytkowników aktywnie reklamujących się za pomocą serwisu, obliguje go do tworzenia nowych rozwiązań firmowych, dzięki którym ich klienci będą dowiadywać się o produktach, odwiedzać strony internetowe przedsiębiorców, pobierać aplikacje oraz odbierać wiadomości. Takim narzędziem ma być zaktualizowana aplikacja Ads Manager, która umożliwia zarządzanie reklamami.

Wyższa skuteczność

– Zobowiązujemy się także do tego, aby pomóc w poprawie skuteczność reklam. Obecnie aplikacja rekomenduje działania mające na celu podniesienie efektywności – i ułatwia to za jednym kliknięciem. Powiadomimy cię na przykład, kiedy wysoce skuteczna reklama (w porównaniu do innych reklam) dobiega końca, abyś mógł jednym kliknięciem ją przedłużyć o jeden, trzy albo siedem dni – piszą przedstawiciele Facebooka.

Oprócz tego użytkownicy reklamujący się za pośrednictwem serwisu społecznościowego mają również otrzymywać informacje o tym, jakie reklamy cieszyły się powodzeniem wśród ich potencjalnych klientów. Dzięki temu będą mogli w przyszłości tworzyć podobne i w efekcie osiągać lepsze rezultaty oraz zwiększać sprzedaż oferowanych produktów i usług.

Wzrost reklamodawców

Podane przez Facebooka statystyki świadczą o tym, że za jego pośrednictwem reklamuje się więcej firm w porównaniu do września ubiegłego roku. Wówczas takich przedsiębiorstw było cztery miliony, dzisiaj jest ich pięć. Najwięcej aktywnych reklamodawców przybyło w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Tajlandii, Meksyku i Wielkiej Brytanii. Najszybciej z kolei w Indiach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem