Pieniądze na współpracę polsko-tajwańską. Weź udział w IX edycji konkursu NCBR

pieniadze na wspolprace polsko tajwanska wez udzial w ix edycji konkursu ncbr
Udostępnij:
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą starać się o fundusze na badania w ramach współpracy polsko-tajwańskiej. Wymogiem jest prowadzenie działalności B+R razem z tajwańskim partnerem.

Ruszyła kolejna edycja konkursu na dwustronne, polsko-tajwańskie projekty badawcze, o budżecie 5,8 miliona złotych. Można pozyskać od 30 do 100 tysięcy złotych na każdy rok prowadzenia projektu (maksymalna długość projektu to 36 miesięcy), w poziomie dofinansowania 50-80%.

Pozyskane środki można przeznaczyć na badania w zakresie:

  • neurobiologii,
  • efektywności energetycznej (w tym klimatyzacja chłodzenie, technologia energetyki cieplnej),
  • inżynierii materiałowej,
  • inteligentnego transportu (w tym samochody elektryczne i sztuczna inteligencja),
  • cyberbezpieczeństwa i technologii kwantowej,
  • badań kosmicznych.

To już IX edycja konkursu i patrząc na wyniki poprzednich, trzeba powiedzieć, że firmy startujące samodzielnie, bez kooperacji z uczelniami wyższymi lub publicznymi instytucjami badawczymi, nie mają wielkich szans na sukces. W VIII i VII edycji zwycięzcami były prawie wyłącznie tego typu instytucje.

Nabór konkursowy prowadzony jest przez NCBR i trwa od 1 kwietnia i zakończy się 15 czerwca. Projekt może rozpocząć się najwcześniej 1 stycznia 2022 roku i może potrwać maksymalnie 36 miesięcy. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne na stronie NCBR.