Pieniądze przesyłane pocztą elektroniczną. Gmail udostępnia usługę na Androida

pieniadze przesylane poczta elektroniczna gmail udostepnia usluge na androida
Udostępnij:
Do niedawna można było przesłać pieniądze za pośrednictwem Gmaila, ale tylko w wersji przeglądarkowej. Teraz jest to możliwe również za pośrednictwem jego mobilnej wersji – na razie jednak tylko w Stanach Zjednoczonych.

Bez prowizji 

Od wczoraj użytkownicy Androida mogą przesyłać pieniądze za pośrednictwem mobilnej wersji Gmaila. Nie muszą do tego pobierać żądnych, innych aplikacji czy przechodzi do bankowości internetowej, ponieważ cały proces transferu pieniędzy odbywa się z poziomu poczty elektronicznej. Wystarczy kliknąć na ikonę załącznika i określić sumę, jaką chcemy przesłać na przykład bliskiej osobie. 

Przedstawiciele Google tłumaczą, że odbiorca wiadomości nie musi nawet być ich użytkownikiem, żeby móc otrzymać przelew. Do tego nie pobierają prowizji za tak przekazane pieniądze. Usługa ta działa dzięki integracji z aplikacją Google Wallet i jest dostępna w przeglądarkowej wersji Gmaila od 2013 roku. 

Tylko Stany Zjednoczone 

TechCrunch zwraca uwagę, że zastanawiające jest to, dlaczego gigant internetowy z Doliny Krzemowej zwlekał aż cztery lata, żeby przenieść płatności za pomocą maila na platformę mobilną. Być może dodana wówczas funkcja nie wzbudziła specjalnego zainteresowania wśród właścicieli kont na Gmailu albo po prostu wzrosło zapotrzebowanie na tego typu usługi wśród mobilnych użytkowników. 

Niemniej przekazy pieniężne za pośrednictwem poczty elektronicznej dostępne są tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych – i to nie wszystkich, bo tylko tych, którzy posiadają smartfony z systemem Android. Można jednak przypuszczać, że w przyszłości opcja ta pojawi się także w innych krajach, również w Polsce. Wcześniej bowiem Google udostępniło na naszym rynku aplikację Android Pay i tym samym staliśmy się pierwszym krajem w Europie kontynentalnej i szóstym na świecie, w którym taki program funkcjonuje.