Pierwsza w Polsce platforma automatycznej wyceny detalicznego transportu paletowego

pierwsza w polsce platforma automatycznej wyceny detalicznego transportu paletowego
Udostępnij:
W Polsce wystartowała właśnie platforma Treo.pl, która gwarantuje natychmiastową wycenę 
i zlecenie wysyłki palet w transporcie drobnicowym. System sam porównuje i wybiera ofertę najkorzystniejszą ze względu na czas i cenę. Wszystko dzieje się w jednym miejscu; w 100% online.

Właściciele serwisów e-commerce, producenci czy hurtownicy nie muszą już szukać ofert transportu w kilku źródłach i zastanawiać się, która z nich najlepiej spełnia wszystkie wymagania. Nie muszą także dodatkowo weryfikować kwestii formalnych – np. czy dany przewoźnik posiada odpowiednie uprawnienia do transportu poza granicami Polski. Po wprowadzeniu podstawowych danych dotyczących przesyłki i kilku kliknięciach robi to za nich automatycznie Treo.pl. Po zaakceptowaniu wyceny Klient zleca transport w systemie, realizuje płatność online lub tradycyjnym przelewem, a potem czeka już tylko na odbiór towaru i dostarczenie do klienta. 

Natychmiastowa wycena i zlecenie wysyłki palet w transporcie drobnicowym ma pozwolić firmom na przyspieszenie realizacji dostaw, a co za tym idzie na zwiększenie dynamiki sprzedaży. Może również  zachęcić polskich przedsiębiorców do rozwoju i podejmowania działań, które wymagają realizacji transportu importowego i eksportowego. Udogodnienia w tym zakresie gwarantuje szeroki wachlarz kierunków, po których można zlecić transport paletowy za pośrednictwem platformy Treo.pl. Obok UE firma koordynuje także spersonalizowane zamówienia na transporty do krajów europejskich spoza UE (m.in. Szwajcaria, Norwegia, Bałkany).  

– Mozolne porównywanie ofert, kiedy transport towaru trzeba wysłać do klienta „tu i teraz” jest uciążliwe; spowalnia działania wielu polskich firm. Platformę Treo.pl stworzyliśmy bazując na doświadczeniach wynikających z naszej współpracy zarówno z branżą transportową, jak również z dostawcami produktów i handlowcami. Po latach reagowania na sygnalizowane przez nich przeszkody w zlecaniu transportu paletowego wiemy, że wprowadzenie automatycznej wyceny znacznie skróci czas rozpoczęcia realizacji wysyłek, a co za tym idzie dostarczenia towaru do odbiorcy. Stawiamy na partnerstwa z rzetelnymi przewoźnikami oraz prostotę i łatwość użytkowania Treo.pl. Transport to klucz do skutecznej realizacji dostaw – musi być realizowany szybko i pewnie – mówi Michał Borowiecki, CEO Treo.pl.

Poszukiwanie ofert transportu dostosowanych każdorazowo do innego kierunku i rodzaju przesyłek to dla firm duża strata czasu, który można przecież przeznaczyć choćby na kontakt z klientem i rozwijanie sprzedaży. Innowacyjne podejście do zlecania transportu, szybkość, a jednocześnie prostota i łatwość obsługi kalkulatora Treo.pl mają ułatwić dystrybucję towarów przedsiębiorstwom z polskiego sektora MSP. Największy potencjał na usprawnianie procesów założyciele Treo.pl widzą w takich branżach jak e-commerce, budowlano-remontowa, meblowa, detalling czy polska branża parentingowa (akcesoria dziecięce od polskich producentów cieszą się dużą popularnością za granicą). 

Dodatkowo, Treo.pl może więc zachęcić do rozwoju te firmy, które ze względu na trudności z szybkim znalezieniem transportu wciąż obawiają się np. udostępnienia klientom możliwości zakupu większych ilości towaru za pośrednictwem stron internetowych. System Treo.pl umożliwia branży e-commerce bezpośrednią integrację z serwisami e-sklepów, na zasadach podobnych np. jak stosowane dziś powszechnie systemy natychmiastowej płatności online. Treo.pl pozwala także na dynamiczną i łatwą wysyłkę produktów standardowo nieobsługiwanych przez kurierów. Dotyczy to choćby przesyłek ponadgabarytowych. Coraz bardziej znane polskie akcesoria dziecięce zamawiane do Wielkiej Brytanii – jak wysłać je klientowi? Treo.pl odpowie także na takie potrzeby producentów z branży parentingowej. 

– Dane i oferty pozyskane od naszych doświadczonych Partnerów z branży transportowej umożliwiły nam stworzenie funkcjonalnego narzędzia online, które pozwala na dobór rozwiązania najbardziej korzystnego pod względem kosztu i czasu realizacji zlecenia. Rosnąca dynamicznie branża e-commerce może dzięki temu realizować swoje operacje sprzedażowe o wiele skuteczniej. Producenci z MSP mogą śmielej wchodzić na nowe rynki, nie obawiając się trudności w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań transportowych. Skrócenie czasu potrzebnego do uruchomienia transportu po prostu dynamizuje cały proces dostawy produktu do drzwi klienta – podsumowuje Michał Borowiecki.