Pierwsze urodziny MamStartup.pl!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Minął rok od uruchomienia MamStartup.pl – jednego z najważniejszych polskich serwisów o przedsiębiorczości internetowej. Wystartowaliśmy w połowie marca 2011 roku i od 12 miesięcy nieustannie pracujemy nad przedstawianiem Wam najciekawszych zjawisk i wydarzeń…

Minął rok od uruchomienia MamStartup.pl – jednego z najważniejszych polskich serwisów o przedsiębiorczości internetowej. Wystartowaliśmy w połowie marca 2011 roku i od 12 miesięcy nieustannie pracujemy nad przedstawianiem Wam najciekawszych zjawisk i wydarzeń, które mają miejsce głównie na naszej rodzimej scenie startupowej, ale także poza granicami naszego kraju.

Co prawda po rocznicowym wpisie Michała Samojlika nasze święto nie jest już żadną niespodzianką, ale warto przedstawić kilka faktów i liczb, które najlepiej zobrazują to, jak wyglądał pierwszy rok w naszym wykonaniu.

Statystyki serwisu

W ciągu roku opublikowaliśmy 725 materiałów prasowych, spośród prawie 1000 nadesłanych do nas przez startupy oraz instytucje i organizacje branżowe. Przeprowadziliśmy 137 wywiadów, a naszą startupową 10-tkę wypełniły 44 osoby. Przez ten czas do naszego działu Oferty Pracy trafiło 60 ogłoszeń o pracę w startupach.

W lutym mieliśmy 29 410 unikalnych użytkowników, którzy odwiedzili nas 54 804 razy, generując przy tym 203 487 odsłon i spędzając w naszym serwisie średnio 3 minuty i 25 sekund.

Nie samymi statystykami startup żyje…

Przez dwanaście miesięcy naszego funkcjonowania objęliśmy 26 patronatów nad różnymi wydarzeniami branżowymi (Startup Weekendy, BIC Summer Start itp.).

Unikalna w skali kraju była inicjatywa, którą uruchomiliśmy w listopadzie 2011 pod nazwą „Dzień z mentorem”. Jej celem było ułatwienie osobom startującym w biznesie internetowym kontaktu z doświadczonymi mentorami, dzięki którym mogą zdobyć wiele cennych wskazówek i rad.

Również w listopadzie, za sprawą Richarda Lucasa, uruchomiliśmy dział Creative Commons. Zamieszczamy w nim wartościowe materiały udostępniane do użytku publicznego przez ich autorów całkowicie bezpłatnie. To zacna inicjatywa, która w Polsce dopiero raczkuje, ale mamy nadzieję, że będziemy mogli dalej przyczyniać się do jej rozwoju.

Rok 2012 zaczęliśmy mocnym akcentem. W styczniu zorganizowaliśmy konkurs Startup Heroes, w którym zespoły tworzące startupy prezentowały się w formie filmików wideo. Zwycięskie teamy otrzymały 2 serwery od firmy Atman oraz 4 miliony odsłon reklamy od SoSocial.

MamStartup na Facebooku

W erze dynamicznego rozwoju social media, nie mogło nas zabraknąć na Facebooku. W ciągu roku udało nam się zdobyć 3 318 fanów, a nasze posty zostały wyświetlone aż 3 258 331 razy!

Co dalej?

Startując rok temu byliśmy przepełnieni pasją, ale także mieliśmy pewne obawy i wątpliwości. Po roku działania pasja wciąż w nas jest, a zamiast niepewności pojawiło się przekonanie, że to, co robimy naprawdę ma sens. Dlatego chcemy to robić dalej. Jednak przez ten czas dużo się nauczyliśmy i okrzepliśmy na tyle, że mamy w planach coś więcej. Postanowiliśmy wystartować z nowym tytułem – premiera już niedługo.

Ponadto w najbliższych dniach poinformujemy Was o tym, że pozyskaliśmy dużego partnera do naszego serwisu… naprawdę dużego!

Drodzy czytelnicy i startupowcy, bez Was to wszystko nie byłoby możliwe. Dziękujemy!