Pierwsze w Polsce bezpieczne portfele Bitcoin!

pierwsze w polsce bezpieczne portfele bitcoin
Udostępnij:
Użytkownicy sieci Bitcoin nie przywiązują wagi do zabezpieczenia swoich środków, przez co są one narażone na liczne zagrożenia. Wirusy, kradzież, nadmierne zaufanie w stosunku do powierników – takich jak np. giełdy. Rozwiązanie jest jedno – bezpieczny portfel.

Kilka dni temu jedna z największych giełd Bitcoin – Bifinex – stała się celem ataku hakerów, w wyniku którego skradziono z niej środki o łącznej wartości ponad 60 milionów dolarów. Właśnie dlatego Bitcoinomat, czyli jedyna firma stawiająca w Polsce bankomaty Bitcoin wychodzi naprzeciw oczekiwaniom polskich użytkowników. To pierwszy oficjalny polski partner firmy KeepKey – jednego z najlepiej zabezpieczonych sprzętowych portfeli Bitcoin. 

KeepKey to podłączane za pomocą USB urządzenie, które przechowuje i zabezpiecza cyfrowe waluty. Każda transakcja jest podpisywana wewnątrz urządzenia, a dzięki dużemu wyświetlaczowi użytkownik ma możliwość podejrzenia podpisywanej transakcji i zweryfikowania, czy informacja na urządzeniu pokrywa się z danymi na komputerze. Co ważne, klucze prywatne nie są nigdy ujawniane. Oprogramowanie będące integralną częścią KeepKey przejmuje za zgodą użytkownika kontrolę nad tworzeniem kluczy prywatnych, ich przechowywaniem czy zatwierdzaniem transakcji. W razie potrzeby, dwunastowyrazowa fraza pozwoli natychmiast odzyskać środki nawet, jeśli urządzenie zostanie zagubione lub ukradzione. Siłą KeepKey jest bezpieczeństwo, lecz także eleganckie wzornictwo i przejrzysty interfejs wykluczający jakąkolwiek pomyłkę podczas podpisywania transakcji.

Co ważne, dzięki oficjalnemu partnerstwu obu firm, od teraz bezpieczne portfele są już dostępne do kupienia od ręki w Polsce w cenie 530 PLN na stronie bitcoinomat.pl w zakładce KeepKey, oraz w niedawno otwartym anglojęzycznym sklepie z gadżetami dla fanów kryptowalut pod adresem http://bitcoinshopper.net. Jest to obecnie najniższa cena w Europie za tego typu zabezpieczenia.