Pierwszy bootcamp Data Science w Polsce

Dodane: 18.01.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

20 lutego 2017 r. startuje pierwszy w Polsce bootcamp z zakresu Data Science, który pozwoli 24 uczestnikom zdobyć kompetencje w obszarze analizy i przetwarzania dużych danych (Big Data).

Organizatorem bootcampu jest firma Sages, która od 2008 r kształci kadry IT w Polsce poprzez szkolenia, konsultacje i warsztaty. Oprócz tematyki Data Science w lutym i marcu 2017 zrealizowane zostaną też bootcampy kształcące przyszłych programistów Java i programistów front-endu (interfejsu użytkownika aplikacji webowych).

Czym jest bootcamp? Bootcamp to bardzo intensywny, kilkutygodniowy kurs, który pozwala w krótkim czasie zdobyć wysokie kompetencje w poszukiwanych na rynku zawodach. Tę formę kształcenia spopularyzowały pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcia w Stanach Zjednoczonych, w szczególności Dev Bootcamp w San Francisco i General Assembly w Nowym Jorku. Uczestnicy bootcampu uczą się pracując przynajmniej 8 godzin dziennie pod nadzorem mentora, rozwiązując praktyczne problemy, które pojawiają się w firmach. Absolwenci bootcampów mają zdecydowaną przewagę na rynku pracy, posiadając dokładnie te kompetencje, które poszukiwane są przez pracodawców. Od 2012 roku liczba osób, która zdobyła w ten sposób nową, wysoko płatną pracę rośnie wykładniczo i szacuje się, że w roku bieżącym bootcampy w Stanach Zjednoczonych ukończy ponad 20 tysięcy uczestników.

Data Science to termin obejmujący szeroki zakres zagadnień z obszaru analizy i przetwarzania danych. Osoby, które pełnią rolę Data Scientist w firmach łączą kompetencje z obszaru statystyki, analizy danych i programowania, aby na podstawie istotnych dla przedsiębiorstwa danych wyciągać wnioski, które mają dla tych firm potencjalnie dużą wartość biznesową. Zapotrzebowanie na pracowników z takimi kompetencjami jest bardzo duże, a osób gotowych do podjęcia pracy stosunkowo niewiele. Zarobki Data Scientists w Polsce często przekraczają kwoty 200 tys. zł rocznie, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych są to kwoty nawet rzędu 200 tys. dolarów . Przedsięwzięcia typu bootcamp 2 Data Science pozwalają szybko uzupełnić brakujące kompetencje osobom, które do tej pory pełniły role programistów, czy analityków w firmach, a także absolwentom kierunków informatycznych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w przetwarzaniu danych w kontekście biznesowym.

Organizatorem bootcampu (więcej informacji na kodolamacz.pl) jest Sages sp. z o.o. posiadająca wieloletnie doświadczenie w kształceniu kadr w branży IT. Specjalizujemy się w prowadzeniu szkoleń technologicznych otwartych i dedykowanych, których cechą wspólną niezależnie od tematyki szkolenia jest warsztatowa formuła zajęć koncentrująca się na przekazaniu praktycznych umiejętności uczestnikom. Nasi trenerzy to praktycy na co dzień wykorzystujący technologie, z których prowadzą szkolenia. Dzielą się nie tylko wiedzą, ale też doświadczeniem i rozwiązaniami praktycznymi. Prowadzimy także dedykowane projekty reedukacyjne, współpracujemy z uczelniami wyższymi wspierając realizację zaawansowanych przedmiotów programistycznych, a także prowadząc studia podyplomowe (politechnika Warszawska, studia z obszaru Big Data.

Jesteśmy stałym organizatorem eventów branżowych dla profesjonalistów IT w ramach inicjatywy Stacja.IT. Na stacji przeprowadziliśmy już ponad 50 warsztatów, jej społeczność liczy blisko 1350 członków.

Podejmujemy także działania o charakterze globalnym m.in. poprzez uczestnictwo w konferencjach i organizację warsztatów otwartych w największych miastach europejskich. W 2016 roku współorganizowaliśmy warsztaty za granicą: Introduction to Big Data and Apache Spark przy konferencji Voxxed Days Berlin oraz warsztaty Stacji IT w Monachium i Londynie.

W 2016 roku znaleźliśmy się na w top 10 najdynamiczniej rozwijających się firm IT w Polsce (według rankingu Computerworld TOP 200).

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem