Pierwszy „Hackathon dla e-wolontariatu” zakończony sukcesem!

pierwszy hackathon dla e wolontariatu zakonczony sukcesem
Udostępnij:
Gra fundraisingowa, system do zarządzania grafikiem wolontariuszy, mechanizm wspierający akcję „Dzielę się książkami” oraz aplikacja do zarządzania wydarzeniami na Facebooku to efekty dwudniowego sprintu programistycznego, zorganizowanego 18-19 maja 2013 r. przez Fundację Dobra Sieć, Fundację Orange

Gra fundraisingowa, system do zarządzania grafikiem wolontariuszy, mechanizm wspierający akcję „Dzielę się książkami” oraz aplikacja do zarządzania wydarzeniami na Facebooku to efekty dwudniowego sprintu programistycznego, zorganizowanego 18-19 maja 2013 r. przez Fundację Dobra Sieć i Fundację Orange.

Skąd pomysł na hackathon? Organizacje pozarządowe realizujące projekty społeczne w sieci mają głowy pełne pomysłów, często jednak brakuje im narzędzi, za pomocą których mogłyby wcielić je w życie. Z drugiej strony, istnieją społeczności osób zafascynowanych programowaniem – amatorów i zawodowców, którzy z nowymi technologiami potrafią działać cuda. „Hackathon dla e-wolontariatu” był przestrzenią styku tych dwóch światów – miejscem, w którym kilkunastu programistów zamieniło marzenia trzech fundacji: Dzieci Niczyje, Psiegrane Marzenia oraz Dziecko i Kultura w rzeczywiste aplikacje.

Obecnie zespoły kontynuują on-line prace nad szlifowaniem i implementacją aplikacji. Wszystkie aplikacje wezmą udział w konkursie, którego laureatów poznamy 17 czerwca podczas konferencji ‚Discover e-volunteering. Change the WWWorld!’.

Po konferencji aplikacje udostępnione będą na wolnych licencjach – tak, aby każda zainteresowana organizacja mogła z nich swobodnie korzystać.

MamStartup objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

źródło: informacja prasowa