Pierwszy milion dzięki kryptowalutom. Błyskawiczny sukces dwóch Polaków

pierwszy milion dzieki kryptowalutom blyskawiczny sukces dwoch polakow
Udostępnij:
Milionowy obrót w pierwszym miesiącu działalności? Wrocławska spółka Verified Solutions udowodniła, że to możliwe. Jak? Wykorzystując niezwykłą popularność, jaką cieszą się obecnie Bitcoiny.

Na zdjęciu: Adam Bicz, Kajetan Mackowiak, współzałożyciele Verified Solutions

Mimo że założona przez dwóch wrocławian - Adama Bicza i Kajetana Maćkowiaka - spółka Verified Solutions rozpoczęła swoją działalność zaledwie 3 miesiące temu, już teraz może pochwalić się pierwszym znaczącym sukcesem na swoim koncie - zaledwie miesiąc po rozpoczęciu działalności firma osiągnęła obrót wynoszący ponad milion złotych.

Pomysł na Verified Solutions był prosty. – Postanowiliśmy połączyć z Kajetanem siły i stworzyć jedną z pierwszych w Polsce spółek zajmujących się właśnie kryptowalutami. Wykorzystaliśmy w tym celu moje programistyczne wykształcenie i jego biznesowe doświadczenie – wyjaśnia Bicz. – Zatrudniliśmy w tym celu pierwszych programistów, testerów oraz project managerów. Z czasem zaczęliśmy powiększać nasz zespół także o dział marketingowy. Administracyjna reszta była na naszej głowie – śmieje się Maćkowiak.

W ten sposób powstało software studio, zajmujące się szeroko pojętymi technologiami blockchain. Jednym z ich produktów jest strona BuyCoinNow.com, umożliwiająca zakup Bitcoinów za pomocą kart kredytowych i przelewów, oraz BitcoinAPI.co - własny system płatnościowy.

Jak wyjaśniają założyciele firmy, rosnące wartości giełdowe Bitcoina (przypomnijmy: w kwietniu wartość tej kryptowaluty oscylowała wokół 3 tysięcy złotych za 1BTC. Teraz… prawie 15 tysięcy!) napędzają koniunkturę i zainteresowanie wokół ich firmy. – Mamy klientów ze wszystkich części świata - nawet tak egzotycznych, jak Honduras czy Korea Południowa. Cieszymy się, widząc już teraz, że nasz pomysł “chwycił” i sprawdził się nie tylko na rynku polskim, ale i zagranicznym – dodaje.

Wiele na to wskazuje. Wrocławianie są już bowiem w trakcie tworzenia portfela kryptowalutowego (czyli aplikacji umożliwiającej bezpieczne przechowywanie zaszyfrowanych kluczy z dostępem do własnych środków), a nawet… jednego z pierwszych w Europie portali informacyjnych, zajmujących się tematyką bitcoinową.

Dlaczego akurat kryptowaluty? – Cóż, od dawna byliśmy zafascynowani potencjałem, jaki niosą za sobą kryptowaluty. Przez długi czas interesowaliśmy się nimi jako prywatni inwestorzy. Pewnego dnia postanowiliśmy zaryzykować i zająć się tym “na poważnie”, zakładając własny biznes. Mamy nadzieję, że to dopiero początek – przekonuje Bicz.

Jak żartobliwie dodają na zakończenie rozmowy – dadzą znać, jak tylko osiągną obrót przekraczający 10 milionów. Dolarów! – śmieje się Maćkowiak.