Pierwszy Milion i kapitał inwestycyjny czekają

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Został miesiąc na wzięcie udziału w konkursie „Pierwszy Milion” i zdobycie głównej nagrody w wysokości 1 000 000 zł. Wystarczy dobry pomysł na biznes, wysłanie swojego zgłoszenia, i szansa na zdobycie kapitału inwestycyjnego staje się realna.

Został miesiąc na wzięcie udziału w konkursie „Pierwszy Milion” i zdobycie głównej nagrody w wysokości 1 000 000 zł. Wystarczy dobry pomysł na biznes, wysłanie swojego zgłoszenia, i szansa na zdobycie kapitału inwestycyjnego staje się realna. Organizatorzy czekają na biznes plany do 23 grudnia b.r.

Program „Pierwszy Milion” to alternatywa dla tych, którzy poszukują kapitału na rozpoczęcie działalności biznesowej. Uczestnikiem Programu może zostać każdy przedsiębiorca oraz każda osoba z pomysłem na biznes. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie organizatorom opisu prowadzonego lub planowanego przedsięwzięcia biznesowego.

Konkurs skierowany jest do osób z pewnym stażem na rynku, które potrzebują kapitału na rozwój, jak i do tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją działalność biznesową. Misją Programu „Pierwszy Milion” jest propagowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań biznesowych, takich jak alternatywne formy finansowania przy współpracy z funduszami inwestycyjnymi. Jak twierdzi Dariusz Krawczyński, Prezes Platinum Finance S.A., jeden z jurorów: Tego typu wsparcie na rozpoczęcie działalności daje dużo większe możliwości, niż kredyty oraz innego rodzaju pożyczki. Jest łatwo dostępne i pozwala pozyskać taką ilość środków, która zapewni rozwój działalności przedsięwzięcia biznesowego w planowanej skali.

Organizatorzy postanowili zrezygnować z pobierania opłaty zgłoszeniowej w wysokości 500 zł brutto, która była przeznaczona na przygotowanie specjalistycznej analizy biznes planu przez profesjonalnych analityków. Każdy uczestnik, którego projekt nie przeszedłby do kolejnego etapu, w ramach wniesionej opłaty miał otrzymać krótki opis potencjału swojego projektu. Jak wyjaśnia Dariusz Krawczyński: Zniesienie opłaty zgłoszeniowej pozwoli większej liczbie osób na udział w konkursie. Tym bardziej, że konkurs skierowany jest przede wszystkim do studentów i absolwentów uczelni wyższych. To właśnie oni według nas są kandydatami rokującymi  na zwycięzców – dodaje.

Program Pierwszy Milion w swoim założeniu ma wyłonić trzech zwycięzców, jednak regulamin programu nie wyklucza przyznania kapitału większej ilości uczestników. Jury podda ocenie przede wszystkim plan marketingowy, strategię cenową, prognozę finansową biznes planu oraz proponowane sposoby na zażegnanie ewentualnych sytuacji kryzysowych, związanych m. in. z otoczeniem konkurencyjnym.

Zgłaszanie projektów trwa do 23 grudnia 2011r., potem jury wyłoni 20 finalistów, którzy będą mogli w bezpośredniej rozmowie zaprezentować komisji swój pomysł przedsięwzięcia biznesowego. Spotkania potrwają miesiąc. W styczniu 2012 jury, podczas uroczystej Gali Finałowej, wskaże zwycięzców.

źródło: informacja prasowa