Pierwszy Polak ekspertem produktowym Google

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Marcin Zaremba, Head of Product w PizzaPortal.pl, został pierwszym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ekspertem produktowym Google. Otrzymując tytuł Product Strategy Expert, Zaremba dołączył tym samym do sieci mentorów Google na całym świecie.

Na zdjęciu: Marcin Zaremba, Head of Product w PizzaPortal.pl | fot. materiały prasowe 

Eksperci Google, czyli Google Developer Experts to globalna sieć doświadczonych programistów, a od niedawna również specjalistów produktowych, marketingowych, UX oraz projektantów. Grono profesjonalistów aktywnie wspiera firmy i startupy tworzące oraz rozwijające projekty web i mobile.

Polski ekspert w Google

Marcin Zaremba, od czerwca 2015 roku zajmuje w PizzaPortal.pl stanowisko Head of Product, a do jego obowiązków należy strategiczny rozwój produktów portalu. Obejmują one zarówno rozwój dotychczasowych kanałów sprzedaży (web, mobile web, aplikacje mobilne), jak i poszukiwanie nowych rozwiązań wpisujących się w strategię firmy. W lutym 2016 roku Zaremba otrzymał, jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, tytuł Google Product Strategy Expert.

– To dla mnie ogromny zaszczyt i cieszę, że pracując właśnie w PizzaPortal.pl zostałem wyróżniony przez zespół Google. Jest mi bardzo miło, tym bardziej, że mój wkład w rozwój produktu jest również doceniany przez samych użytkowników. Nasza aplikacja mobilna została uznana przez czytelników magazynu Mobility za najlepszą aplikację mobilną B2C 2015 roku – mówi Marcin Zaremba.

Proces selekcji ekspertów

Udział w programie mentorów Google daje swoim członkom dostęp do cennego know-how oraz jest doskonałym miejscem do nawiązania kontaktu i dzielenia się doświadczeniem z innymi ekspertami. Jednak, aby zakwalifikować się do sieci ekspertów Google należy przejść nie tylko rygorystyczny proces ewaluacji, ale również być nominowanym przez pracownika lub partnera Google, a następnie zostać zatwierdzonym przez zespół Google Developers. Ocena przyszłego eksperta opiera się przede wszystkim na jego wkładzie w reprezentowaną dziedzinę. Zaremba oprócz licznych sukcesów zawodowych, jest również autorem pierwszej polskiej książki o zarządzaniu produktami mobilnymi pt. Mobile dla Menedżerów, która została wydana w maju 2014 roku.