Pierwszy polski serwis o internetowych społecznościach uczy crowdfundingu i ekonomii współdzielonej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

30 marca wystartowała nowa odsłona serwisu WE the CROWD. Najbardziej opiniotwórcze medium o tematyce crowdfundingu, crowdsourcingu i sharing economy chce w ten sposób ożywić zainteresowanie stałych czytelników, pozyskać nowych i lepiej popularyzować cyfrowe rozwiązania społecznościowe.

Środowisko, fundacja i redakcja WE the CROWD to pierwsze w Polsce medium zajmujące się tematyką cyfrowych społeczności i internetowej kultury partycypacji oraz ich wpływu na dzisiejsze społeczeństwo, gospodarkę i kulturę.

– Przez ostatnie 2 lata nie tylko opisywaliśmy społecznościową rewolucję, która działa się na naszych oczach, ale braliśmy w niej czynny udział – mówi Marcin Giełzak, jeden z założycieli WE the CROWD. Wydaliśmy ze społecznością książkę “Crowdfunding”. Poznaliśmy z pierwszej ręki społecznościowe media, finansowanie, modele biznesowe. Pracowaliśmy z fundacjami, samorządami, firmami i uczelniami – dodaje.

Dzisiaj WE the CROWD stawia na większą specjalizację redakcji od dwóch miesięcy pracującej w poszerzonym składzie. Przełoży się to nie tylko na więcej tekstów i częstszą rotację treści, ale także na bogatszy wybór tematów. Zadbają o to dwie nowe osoby związane ze światem agencji digitalowych i mediów społecznościowych, Magdalena Szudziak i Paulina Nazaruk. Zatroszczą się również o silniejszą obecność fundacji w mediach społecznościowych.

– Każdy nowy tekst ma stanowić unikalne doświadczenie i nieść większą wartość praktyczną dla naszych czytelników. Od teraz WE the CROWD to coś więcej niż tylko blog – przekonuje Bartosz Filip Malinowski, współzałożyciel. Nowa strona jest bardziej funkcjonalna, nasze teksty będą przyjemniejsze w czytaniu. Zamierzamy publikować nie mniej niż cztery artykuły w miesiącu. W skrócie: częściej, więcej i lepiej. Chcemy zasłużyć sobie na uwagę naszych czytelników, jako jedyne tego rodzaju medium w Polsce.

Blog WE the CROWD znajdziecie pod adresem wethecrowd.pl

fot. pixabay.com