Pierwszy polski sklep z aplikacjami dostępny za dwa miesiące

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Manta, polska firma zajmująca się produkcją m.in. urządzeń mobilnych, zapowiada, że niebawem otworzy sklep z aplikacjami. W MantaStore wyróżnione mają zostać ciekawe polskie produkcje stworzone na system Android. Prace nad marketem jeszcze trwają.

Manta, polska firma zajmująca się produkcją m.in. urządzeń mobilnych, zapowiada, że niebawem otworzy sklep z aplikacjami. W MantaStore wyróżnione mają zostać ciekawe polskie produkcje stworzone na system Android. Prace nad marketem jeszcze trwają.

– Coraz więcej twórców aplikacji trafia do Manta z pytaniami o możliwość instalacji swoich aplikacji na urządzeniach Manta – mówi nam Katarzyna Śliwińska, Marketing & PR Manager Manta. -Niestety możliwości preinstalacji aplikacji na tabletach i smartfonach są ograniczone. Nie ma możliwości zmieszczenia zbyt dużej liczby aplikacji. Poza tym nie wszyscy użytkownicy są zainteresowani wszystkimi preinstalowanymi aplikacjami – dodaje.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Podaje przykład gdy klient kupuje dziecku tablet, który ma służyć głównie do gier. Manta uważa, że preinstalowanie na nim „poważnych aplikacji” nie ma sensu. Polsko-języczne aplikacje nie przydadzą się też użytkownikom z rynku greckiego, rumuńskiego czy angielskiego, na którym polska firma sprzedaje swoje produkty. Dzięki MantaStore użytkownik będzie mógł zainstalować rekomendowane przez Manta aplikacje.

Wyróżnić najlepszych

MantaStore, pierwszy polski sklep z aplikacjami, ma być miejscem gdzie użytkownik znajdzie specjalnie wyselekcjonowane aplikacje, które mogą go zainteresować. – Bez przekopywania się przez tysiące programów dostępnych w Google Play będziemy starali się znaleźć te perełki, które zainteresują naszych użytkowników – przekonuje Katarzyna Śliwińska. Zalążkiem do utworzenia sklepu był MantaBox, czyli chmura umożliwiająca przesyłanie danych między smartfonami.

Według pomysłu zespołu, aplikacje z MantaStore mają zawierać dodatkowe i unikalne bonusy dla użytkownika, których nie uzyska normalną drogą. Dla przykładu podaje bardziej rozbudowane funkcjonalności aplikacji, czy zniżki i promocje. Co deweloperzy będą musieli zrobić, aby ich aplikacja pojawiła się w MS? Jakie kryteria spełnić? Na te pytania niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi, ale zapewniono nas, że tego typu informacje uzgadnianie będą indywidualnie.

200 tysięcy tabletów

MantaStore ma wyróżniać się tym, że będzie otwarta szczególnie na polskich deweloperów. Co może im zaoferować? Aplikacja MantaStore preinstalowana będzie na wszystkich nowych urządzeniach, a aplikacje rekomendowane przez administratorów sklepu mają pojawiać się wysoko na listach. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku Manta sprzedała ponad 200 tysięcy tabletów (dwukrotnie więcej niż w 2012 roku), na których instalowane są polskie programy.

Już dziś na tabletach Manta preinstalowane są (w wersji na Androida) takie aplikacje jak Audioteka, FoodPanda czy NaviExpert. Niestety nie dowiedzieliśmy się ile prowizji będzie pobierać sklep za pośrednictwo w dostępie do płatnych aplikacji oraz jak długo będzie trwać proces ich weryfikacji. W ramach promocji Manta planuje zorganizować konkurs na najciekawszą autorską aplikację, w którym główną nagrodą będzie płatny staż lub etat w firmie.