Pierwszy samoobsługowy kantor Walutomatu w Poznaniu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Samoobsługowy kantor marki Walutomat, w którym klienci będą mogli samodzielnie wymienić złotówki i euro, stanął w Centrum Handlowym Avenida. Kantor samoobsługowy marki Walutomat to pierwsze tego typu urządzenie w Wielkopolsce. W wyglądzie i funkcjonowaniu przypomina bankomat.

Pozwala na szybką, wygodną i korzystną finansowo wymianę waluty – złotówki na euro i odwrotnie. Kantor samoobsługowy Walutomatu oferuje lepszy kurs wymiany niż tradycyjne kantory, ponieważ różnica w cenie sprzedaży i cenie kupna waluty, czyli tzw. spread, jest dużo niższa.

Wymiana gotówki odbywa się intuicyjnie i zajmuje zaledwie kilka minut. Aby ją przeprowadzić wystarczy przygotować banknoty, wprowadzić na urządzeniu kwotę wymiany i rodzaj transakcji – zakup lub sprzedaż złotówek lub EURO bądź odwrotnie – a następnie wprowadzić pieniądze do podajnika i odebrać wymienioną walutę oraz potwierdzenie. Instrukcja postępowania krok po kroku będzie wyświetlana na monitorze.

Co istotne, po dokonaniu wymiany klient zobaczy pełną informację o niej na ekranie urządzenia oraz na wydrukowanym potwierdzeniu. Będą to: kwota wpłacana i wypłacona, przyjęte nominały i liczba banknotów, zastosowany kurs wymiany oraz data i czas transakcji. Poprawność działania systemu nadzorują eksperci – transakcje w kantorze samoobsługowym sprawdzono w testach przeprowadzonych przez Departament Emisyjno-Skarbcowy NBP. Interfejs zaprogramowany jest w czterech językach, dzięki czemu z usługi korzystać mogą również obcokrajowcy. Klient uruchamiając urządzenie może wybrać język polski, angielski, niemiecki, rosyjski.

Ważnym atutem wymiany waluty w kantorze samoobsługowym marki Walutomat jest także dostępność. Urządzenie funkcjonować będzie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Centrum Handlowe Avenida, przy przejściu do Dworca Poznań Główny to miejsce licznie uczęszczane przez osoby wyjeżdżające pociągiem za granicę. W podróż wyruszają stąd zarówno turyści, jak i przedsiębiorcy w interesach. Wszyscy będą mogli teraz wymienić walutę bezpośrednio przed wyjazdem, bez konieczności odwiedzania tradycyjnego kantoru.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom tych klientów z Polski i zagranicy, którzy szukają możliwości wymiany walut 24 godziny na dobę – mówi Jacek Kornosz, Prezes Zarządu właściciela marki Walutomat. – Kolejne kroki to m.in. integracja kantoru samoobsługowego z serwisem internetowym Walutomat w taki sposób, aby użytkownik platformy mógł wymienić walutę online, a odebrać ją w gotówce w kantorze samoobsługowym Walutomatu, np. podstawie QR kodu lub smsa. Nie zamierzamy też poprzestać na Poznaniu – dodaje.

Currency One SA to operator serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat. Spółka była wielokrotnie nagradzana za najlepsze i nowatorskie rozwiązania na rynku wymiany walut oraz cieszy się pozycją lidera w segmencie niebankowych podmiotów oferujących wymianę walut online. Z usług Currency One korzysta już ponad 450 tysięcy klientów, którzy w samym 2016 roku wymienili równowartość 14,5 miliarda złotych.

Walutomat to założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Użytkownicy serwisu mogą indywidualnie ustalać kursy walut i bezpośrednio wymieniać je z innymi klientami, unikając tym samym niekorzystnych kursów narzuconych przez banki. W serwisie zarejestrowało się ponad 220 tysięcy użytkowników.