Pierwszy uniwersytet z wykładami na Audioteka.pl

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Ponad milion użytkowników Audioteki może już słuchać wykładów Uniwersytetu SWPS. Uczelnia rozpoczęła współpracę w zakresie popularyzacji nauki z liderem rynku audiobooków w Polsce. Co tydzień w aplikacji mobilnej Audioteka.pl bezpłatnie udostępniane będą kolejne podcasty z wykładami.

Zdjęcie główne artykułu by pexels.com

Uniwersytet SWPS z powodzeniem popularyzuje naukę nie tylko na uczelni, ale także w sieci. Po zaledwie półtora roku działalności kanał uczelni na YouTube stał się najpopularniejszym i najlepiej ocenianym przez widzów kanałem uniwersyteckim w Polsce. Dziś liczba wyświetleń opublikowanych przez uczelnię materiałów edukacyjnych i naukowych przekracza już milion. Po sukcesie na YouTube Uniwersytet rozwija kolejny kanał dystrybucji wiedzy merytorycznej swoich naukowców w formie audio we współpracy z największym serwisem z audiobookami w Polsce – Audioteka.pl.  

– Popularyzacja nauki to element misji Uniwersytetu SWPS. Chcemy w jak największym stopniu rozumieć i wychodzić naprzeciw potrzebom naszej społeczności. Konsekwentnie rozwijamy nasze działania, wykorzystując do tego wszelkie możliwości, jakie dziś oferuje internet. Podcasty, dostępne także offline, to niezwykle wygodna dla odbiorców forma przyswajania treści, w pełni dostosowana do ich potrzeb. Cieszy nas, że możemy dostarczać wiedzy i motywacji nie tylko sobie wzajemnie na uczelni, lecz także każdej osobie posiadającej dostęp do sieci – mówi dyrektor marketingu Uniwersytetu SWPS Kinga Nowacka.

Udostępniane w aplikacji mobilnej Audioteka.pl będą przede wszystkim te treści, które cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników sieci, czyli wykłady.

– W wyniku analizy działań innych uczelni oraz rynku wideo i audio online, stworzyliśmy kilka projektów edukacyjnych i rozwijaliśmy te, które cieszyły się największą popularnością wśród naszej publiczności. Są to nagrania wykładów odbywających się w murach naszej uczelni oraz cykle rozmów z przedstawicielami naszej społeczności – wyjaśnia dyrektor marketingu uczelni Kinga Nowacka.

Uniwersytet SWPS jest pierwszym uniwersytetem obecnym z bezpłatnymi wykładami obok 6 000 tytułów w kolekcji serwisu Audioteka.pl.

– Audioteka od blisko ośmiu lat jest źródłem rozrywki i wzruszeń dla słuchaczy audiobooków. Stale szukamy nowych pomysłów na dogodzenie ich słuchowej wrażliwości, również w obszarze rozwoju osobistego – tłumaczy Marcin Beme, CEO Audioteki – jednym z owoców tych starań jest funkcja podcastów, dostępna od niedawna w aplikacjach Audioteki na iOS oraz Android. Jestem przekonany, że cykl znakomitych wykładów i rozmów, jakie Uniwersytet SWPS zdecydował się udostępnić w formie podcastowych, cotygodniowych audycji słuchaczom Audioteki, będzie dla nich niepowtarzalnym, inspirującym źródłem refleksji nad człowiekiem – dodaje.

Pierwszym wykładem udostępnionym w aplikacji mobilnej audioteka.pl jest wykład profesor Katarzyny Popiołek, psychologa społecznego, dziekana Wydziału Zamiejscowego w Katowicach Uniwersytetu SWPS. Kolejne wykłady będą publikowane co tydzień.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem