Pierwszy w Polsce konkurs dla start-upów spoza wielkich miast – Startup Roadshow

Dodane: 17.12.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Warszawa, Kraków czy Trójmiasto to metropolie dobrze znane na polskiej scenie start-up, do których tłumnie zjeżdżają nie tylko młodzi przedsiębiorcy, ale również inwestorzy w poszukiwaniu ciekawych projektów. Tym razem szansę na zaprezentowanie się przed inwestorami oraz zdobycie finansowania na rozwój w rodzinnej miejscowości otrzymają pomysłodawcy z mniejszych polskich miast.Celem Startup Roadshow jest pokazanie, że ogromny potencjał innowacyjny drzemie również poza wielkimi metropoliami.

– W dużych miastach wydarzenia dla przedstawicieli świata start-up’ów są normą. W Gdańsku na przykład minimum raz w tygodniu odbywają się spotkania, podczas których można poznać nie tylko innych przedsiębiorców, ale także przedstawicieli funduszy kapitałowych polujących na projekty. Dotarły do nas informacje, że w wielu mniejszych miastach tego typu inicjatyw po prostu brakuje. Tak zrodził się pomysł na Startup Roadshow – mówi Agata Kukwa, PR Manager funduszu kapitałowego Black Pearls.

Pierwsza edycja konkursu rozpocznie się jeszcze w listopadzie przy współpracy ze Słupskim Inkubatorem Technologicznym zarządzanym przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego SA. Trwają już rozmowy z kolejnymi miastami, wśród nich jest Płock, Elbląg, Koszalin i Radom. Zachęcamy też gospodarzy z innych miast do współpracy.

Oprócz szansy na zaprezentowanie swoich projektów przed inwestorami i zdobycie finansowania, pomysłodawcy otrzymają również profesjonalne doradztwo w zakresie tworzenia modeli biznesowych i biznesplanów, a także prezentacji inwestorskich.

Startup Roadshow ma również pokazać potencjał drzemiący w ośrodkach innowacyjności w mniejszych miejscowościach. Obiekty takie jak na przykład Słupski Inkubator Technologiczny, Płocki Park Przemysłowo Technologiczny czy Elbląski Park Technologiczny oprócz wysoko rozwiniętej infrastruktury posiadają prężnie działający ekosystem innowacyjnych przedsiębiorstw.

Startup Roadshow to wspaniała okazja, aby pokazać swój pomysł światu. Jeśli chcesz, aby konkurs odbył się w Twoim mieście napisz o tym na www startuproadshow.pl.

Więcej informacji na www.startuproadshow.pl

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem