Piknik z Wyobraźnią w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

3 września w sobotę Poznański Park Naukowo-Technologiczny organizuje Piknik z Wyobraźnią. To już trzecie edycja tej imprezy, podczas której dzieci i dorośli mogą odkrywać fascynujące tajniki nauki podczas dobrej zabawy.

Piknik odbędzie się, jak co roku, na terenie PPNT, przy ulicy Rubież 46 w Poznaniu. Start zaplanowany jest na godzinę 11:00, zakończenie imprezy o 17:00.

W ubiegłym roku Piknikowi towarzyszyło otwarcie Laboratorium Wyobraźni, pierwszego w Wielkopolsce centrum popularyzacji nauki. W tym roku Laboratorium Wyobraźni świętuje swoje pierwsze urodziny i… rozrasta się! Z tej okazji przygotowało dla uczestników Pikniku specjalne atrakcje w nowej części, w której już wkrótce będą odbywały się kolejne, ciekawe zajęcia.

Piknik z Wyobraźnią to bezpłatne wydarzenie zarówno dla mieszkańców Naramowic, jak i całego Poznania. Ideą wydarzenia jest przybliżanie ciekawostek naukowych w przyjazny i dopasowany do potrzeb dzieci sposób.

– Chcemy zachęcić całe rodziny do wspólnej, wartościowej zabawy – zarówno w trakcie eksperymentów naukowych, jak i konkurencji sportowych czy plastycznych. Mamy nadzieję, że w programie każdy znajdzie coś dla siebie – od przedszkolaków, przez uczniów, aż po rodziców i dziadków – mówi prof. Jacek Guliński, dyrektor PPNT.

Wśród licznych atrakcji znajdą się warsztaty połączone z eksperymentami z takich dziedzin jak chemia, biologia czy fizyka, pokazy dronów, wirtualna rzeczywistość, wspólne budowanie robotów oraz nowoczesna gra terenowa, którą przeprowadzi City Event Poznań (znany z ciekawych wycieczek m.in. po zakamarkach Poznania). Dla miłośników sportu organizatorzy zapewnili między innymi pokazy szermierki, sztuk walki czy crossfit, a dla chcących poskakać, atrakcje zapewni Jump Arena. Na zakończenie Pikniku, o godzinie 16:00 odbędzie się koncert znanych przebojów w rockowej odsłonie w wykonaniu zespołu Pracownik Rocku.

Wstęp na Piknik z Wyobraźnią i wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Na część zajęć, jak np. warsztaty z robotyki czy wizyty w planetarium, w punktach informacyjnych będą rozdawane bezpłatne wejściówki.

Frekwencja podczas Pikniku z Wyobraźnią rośnie z roku na rok. Dlatego lepiej wybrać się na Rubież komunikacją miejską (linie autobusowe nr 46, 911, 67) lub rowerem, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych. Stojaki na rowery oraz miejsca do bezpiecznego pozostawienia jednośladu będą zapewnione. 

Informacje o atrakcjach oraz partnerach Pikniku z Wyobraźnią na bieżąco można śledzić na Facebooku.

fot. materiały prasowe