Pilot Maker Elektro ScaleUp wydłuża nabór do drugiej rundy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Pilot Maker Elektro ScaleUp wydłuża nabór do drugiej rundy

Udostępnij:

Nawet 550 tys. zł na rozwinięcie innowacyjnego projektu i jego komercyjne wdrożenie u jednego z liderów rynkowych – to korzyści, które czekają na startupy w programie Pilot Maker Elektro ScaleUp. Nabór do drugiej rundy wydłużono do końca września br.

Sharing elektrycznych samochodów, skuterów czy rowerów, rozwój i zarządzanie punktami ich ładowania, alternatywne systemy zasilania pojazdów, a nawet big data, dynamiczna wycena usług czy systemy rozliczeń – to obszary biznesowego zainteresowania firm, które w ramach Pilot Maker Elektro ScaleUp poszukują startupów do współpracy w obszarze elektromobilności. Są wśród nich TAURON, PKN ORLEN, PGE Nowa Energia, PKP Telkol, Sim Fabrik, HEG czy Zespół Elektrowni Wodnych Nidzica.

– Odbiorcy technologii zidentyfikowali stojące przed nimi indywidualne i wspólne wyzwania w rozwoju biznesów w obszarze elektromobilności. Obecnie kończymy drugą rundę naboru startupów, które mogą zaoferować innowacyjne rozwiązania technologiczne dla e-mobility – wyjaśnia Magdalena Jackowska-Rejman, prezes techBrainers, operatora Pilot Maker Elektro ScaleUp. Termin zgłoszeń wydłużono do 30 września br.

Przystępując do programu Pilot Maker Elektro ScaleUp startupy mogą liczyć na sfinansowanie kosztów prac nad rozwinięciem swojego pomysł. Grant może sięgnąć nawet 550 tys. zł. – Co najmniej 23 innowacje wdrożymy komercyjnie u naszych partnerów korporacyjnych – zapowiada Magdalena Jackowska-Rejman. – W pierwszej edycji Pilot Maker zrealizowaliśmy niemal 30 pilotażowych wdrożeń, a aż 16 startupów kontynuuje współpracę z partnerami na zasadach komercyjnych – dodaje.  Unikatową korzyścią, jakiej dostarcza Pilot Maker Elektro ScaleUp, jest też praca z dużym partnerem, poznanie jego potrzeb i dostęp do jego baz klientów. W każdym etapie programu startupy mogą liczyć na pomoc indywidualnych opiekunów oraz ekspertów technologicznych i wdrożeniowych.

Zgłoszenia startupów na infoday przyjmowane są przez formularz na stronie http://bit.ly/RejestracjaInfoDay. Więcej informacji dostępnych jest też na stronie www.pilotmaker.pl.

Pilotaż Elektro ScaleUp jest finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB. Więcej informacji na temat założeń pilotażu dostępnych jest na stronie poir.parp.gov.pl/elektroscaleup.