Pilotaż e-hulajnóg mytaxi startuje w Lizbonie z nową marką: hive

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Mytaxi, pierwsza na świecie aplikacja taxi, dostępna w ponad 100 miastach europejskich, uruchamia dziś w Lizbonie pilotażową usługę polegającą na wynajmie elektrycznych hulajnóg na minuty pod nową marką hive.

Na start w stolicy Portugalii dostępnych jest ponad 100 e-hulajnóg hive, których liczba będzie się systematycznie powiększać.

– Elektryczne hulajnogi idealnie sprawdzają się na krótkich dystansach do 2 kilometrów, na których mogą osiągać prędkość porównywalną z autem w warunkach miejskich. Z tego względu różni je grupa docelowa i możliwości w osiąganiu określonych dystansów. Jesteśmy przekonani, że elektryczne jednoślady i taksówki są dla siebie idealnym uzupełnieniem, a dzięki dodaniu hive do naszego portfolio, otwieramy się na nową grupę odbiorców. E-hulajnogi widzimy jako usługę komplementarną do naszej podstawowej usługi mytaxi, opartej na współpracy z setkami tysięcy licencjonowanych kierowców taxi. Po pomyślnych testach w Lizbonie, rozważamy ułatwienie użytkownikom wyboru usługi hive, poprzez zintegrowanie jej w aplikacji mytaxi – mówi Eckart Diepenhorst, CEO mytaxi.

Mytaxi przed udostępnieniem hive w tym mieście, przeprowadziło szereg rozmów z urzędem miasta, by wypracować wspólne rozwiązanie, stanowiące uzupełnienie dla lokalnego transportu miejskiego. Po fazie testów hive w Lizbonie, mytaxi rozważa start tej usługi w kolejnych europejskich miastach, któremu również towarzyszyć będzie współpraca z lokalnymi włodarzami miast.

– Nasza strategia rozwoju od zawsze zakłada działanie w ramach istniejących regulacji prawnych. Ściśle współpracujemy z miastami, by wspólnie opracować rozwiązania, które będą z pożytkiem dla lokalnej mobilności miejskiej. Celem jest również przekonanie mieszkańców do korzystania z transportu miejskiego w sposób multimodalny i sprawić, że będzie dostępny dla każdego. Obecnie największą bolączką miast jest nadmierna ilość spalin i liczba samochodów na ulicach, które często wykorzystywane są przez ich właścicieli do krótkich przejazdów. Miejskie e-hulajnogi, które zaprojektowane są jako rozwiązanie na „ostatni kilometr” mogą zmienić nawyki mieszkańców, dzięki czemu nasze miasta będą znów zielone, a powietrze czyste – dodaje Eckart Diepenhorst.

Aplikacja hive od dziś dostępna jest dla użytkowników w Lizbonie. Rejestracja użytkownika, płatność oraz odblokowanie e-hulajnóg hive odbywa się przez aplikację. Modelem elektrycznych hulajnóg hive jest Segway S4 w jaskrawożółtych barwach nowej marki, który osiąga maksymalną prędkość 24 km/h.