Piotr Kania i Tomasz Cichowicz dołączają do zarządu BinarApps

piotr kania i tomasz cichowicz dolaczaja do zarzadu binarapps
Udostępnij:
Od stycznia 2020 do ścisłego kierownictwa firmy dołączają Piotr Kania jako Dyrektor Zarządzający oraz Tomasz Cichowicz w roli Dyrektora ds. Rozwoju. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu będą wspierać BinarApps w dalszej rozbudowie i międzynarodowej ekspansji.

Piotr Kania skoncentruje się na zarządzaniu pod kątem skalowalności biznesu i holistycznego rozwoju firmy. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno funkcje technologiczne, jak i kierownicze. Przez wiele lat był związany z firmą Nokia, gdzie zajmował stanowiska w oddziałach w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Brał udział w uruchomieniu centrum dostarczania oprogramowania mobilnego i technologii motoryzacyjnej dla Symphony Teleca (przejętej przez Harman).

Przyspieszył rozwój niezależnego dostawcy usług Rule Financial po nabyciu przez GFT. Dzięki zdobytej wiedzy i naturalnym zdolnościom przywódczym powiększył zespół GFT do 800 osób, aby skutecznie dostarczać najwyższej jakości usługi zapewniające chmurę (Google, AWS, Azure), ML i AI, DLT oraz cyfrowe rozwiązania transformacyjne dla globalnych klientów z branży bankowości i ubezpieczeń.

Tomasz Cichowicz łączy przedsiębiorczość z doskonałym wyczuciem rynku usług IT. Dzięki swojemu doświadczeniem w budowaniu i prowadzeniu software house’ów, startupów i funduszy Venture Capital, będzie wspierał zarząd BinarApps w kształtowaniu krótko i długoterminowej strategii firmy. Obejmie pieczę nad kluczowymi inicjatywami, takimi jak wyznaczanie nowych kierunków rozwoju, fuzje oraz implementacja marki na rynkach międzynarodowych. Jednym z projektów, w których uczestniczył był Printelize.com – oparty na SaaS system automatyzacji sprzedaży dla profesjonalnych firm drukarskich 3D. Innowacyjny projekt został przekazany inwestorowi strategicznemu z siedzibą w USA.

Od 6 lat BinarApps tworzy produkty cyfrowe wspólnie z globalnymi markami oraz startupami. Dostarcza zaplecze technologiczne oraz zapewnia wsparcie z zakresu strategii marketingowej i biznesowej. Zespół BinarApps z wieloma Klientami pracuje nad długoterminowym rozwojem produktu, gdzie szczególną rolę odgrywa doradztwo w zakresie transformacji cyfrowej.