PIVOT Fintech uzyskuje licencję Capital Markets Services od Urzędu Monetarnego Singapuru

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PIVOT Fintech uzyskuje licencję Capital Markets Services od Urzędu Monetarnego Singapuru

Udostępnij:

Pozyskana licencja Capital Markets Services umożliwi uruchomienie opartych na sztucznej inteligencji usług z zakresu zarządzania majątkiem skierowanych bezpośrednio do klientów.

Udzielona PIVOT licencja Capital Markets Services (CMS), która podlega opublikowanym w ostatnim czasie przez Urząd Monetarny Singapuru (ang. Monetary Authority of Singapore, MAS) wytycznym w kwestii świadczenia cyfrowych usług doradczych z dnia 8 października 2018 r., umożliwi spółce świadczenie opartych na sztucznej inteligencji usług inwestycyjnych na rzecz klientów detalicznych.

– Ten istotny krok wykonany w Singapurze stanowi dla PIVOT początek realizacji zamierzeń dotyczących dostarczenia innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania majątkiem na terenie południowo-wschodniej Azji – powiedział dyrektor generalny PIVOT, Victor Lye, który opracował własnościową, opartą na gamifikacji analitykę profilowania ryzyka, wspierającą proces włączania finansowego.

PINTEC, będąc podstawowym udziałowcem PIVOT, posiada ugruntowaną technologię i wiedzę w obszarze usług z zakresu opartego na sztucznej inteligencji zarządzania pieniędzmi i alokacją aktywów globalnych na rzecz instytucji finansowych w obrębie niezwykle konkurencyjnego chińskiego rynku. Poprzez zintegrowanie własnościowej analityki profilowania ryzyka PIVOT oraz portalu wdrażania klientów z opartą na sztucznej inteligencji technologii PINTEC, spółka PIVOT opracowała własną usługę cyfrowego zarządzania inwestycjami typu end-to-end, opartą na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym.

Konsumencką marką PIVOT jest SquirrelSave, która projektuje rozwiązania z zakresu alokacji aktywów, wykorzystując oparte na sztucznej inteligencji portfele modeli w czasie rzeczywistym obejmujące Exchange-Traded Funds (ETFs) i analitykę 24×7, zarządzane zgodnie z określonym profilem ryzyka poszczególnych inwestorów.

–Sztuczna inteligencja w uczeniu maszynowym pozwala na identyfikację i przewidywania parametrów ryzyka i zwrotu z inwestycji w czasie rzeczywistym w sposób dużo skuteczniejszy niż czynią to ludzie. Przyjmując podejście oparte na profesjonalizmie, integralności, wartości, obiektywności i przejrzystości, SquirrelSave odpowiada na potrzeby związane z zarządzaniem ryzykiem zgłaszane przez inwestorów, a także na niezrealizowane potrzeby podmiotów nieobjętych lub niedostatecznie objętych świadczeniem usług – powiedział Victor Lye. – Fakt, iż PIVOT wchodzi w obszar konsumencki dzięki licencji CMS wpisuje się w naszą wizję włączania finansowego poprzez konstruktywne zakłócenia, a także w wizję pełnienia przez Singapur roli ośrodka innowacji w obszarze fintech – dodał Lye.

Ze strategicznego punktu widzenia, PIVOT stworzy pomost pomiędzy rozległym doświadczeniem PINTEC w obszarze sztucznej inteligencji na terenie Chin a rozwojem sektora fintech w Singapurze. Krótkoterminowym celem PIVOT jest wyszkolenie lokalnych talentów w obszarze sztucznej inteligencji we współpracy z singapurskimi instytucjami edukacyjnymi.

Oparty na sztucznej inteligencji system alokacji aktywów PINTEC w Chinach dostępny jest pod marką POLARIS. Uruchomione w czerwcu 2016 r. przedsiębiorstwo POLARIS skutecznie zaimplementowało oparte na sztucznej inteligencji platformy uczenia maszynowego dla wiodących instytucji finansowych w Chinach, takich jak Minsheng Securities, Bank of Zhengzhou i Guoyuan Securities.

– Jako przedstawiciele PINTEC cieszymy się ogromnie z możliwości wspierania rozwoju PIVOT na terenie Singapuru, z wykorzystaniem naszych algorytmów alokacji aktywów, które poddano rygorystycznym testom i standardom zgodności regulacyjnej, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na niskokosztowe, przejrzyste i długoterminowe portfele inwestycyjne obejmujące zarządzanie ryzykiem – powiedział Zheng Yudong, dyrektor generalny jednostki ds. zarządzania majątkiem PINTEC.

PIVOT Fintech

Singapurska spółka PIVOT Fintech została założona w październiku 2017 r. przez przedsiębiorcę korporacyjnego Victora Lye oraz Grupę PINTEC z zamiarem świadczenia usług z zakresu technologii cyfrowego zarządzania majątkiem w sektorach B2B i B2C na terenie południowo-wschodniej Azji, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. PIVOT stanowi pierwsze przedsięwzięcie PINTEC poza granicami Chin i jest wspierane przez Grupę FWD – właściciela panazjatyckiego towarzystwa ubezpieczeń na życie i inwestorów typu anioły biznesu.

PINTEC

PINTEC to wiodąca, niezależna platforma technologiczna umożliwiająca realizację usług finansowych na terenie Chin. Umożliwiając współpracę partnerów biznesowych i finansowych w ramach otwartej platformy, PINTEC pozwala na świadczenie usług finansowych na rzecz użytkowników końcowych w sposób skuteczny i efektywny. Spółka zapewnia swoim partnerom pełną gamę zindywidualizowanych rozwiązań, począwszy od finansowania punktów sprzedaży, poprzez osobiste i biznesowe pożyczki ratalne, a skończywszy na produktach z zakresu ubezpieczeń i zarządzania majątkiem. Wykorzystując skalowalną i niezawodną infrastrukturę technologiczną, PINTEC świadczy usługi w obrębie licznych branż, w tym internetowych usług turystycznych, e-handlu, telekomunikacji, edukacji internetowej, platform SaaS, technologii finansowych, wyszukiwań internetowych oraz ogłoszeń i katalogów internetowych, współpracując z różnymi typami partnerów, takimi jak banki, pośrednicy, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne i powiernicze, firmy pożyczkowe, platformy peer-to-peer i im podobne.