Pixers zainwestuje 2 mln dolarów w nowy inteligentny bank zdjęć

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Pixers, firma znana dotychczas z usług personalizacji wnętrz zamierza w 2018 roku zainwestować 2 mln dolarów w stworzenie nowego bezpiecznego banku zdjęć pod nazwą Aistock.

Przewaga Aistocka nad dotyczasowymi bankami zdjeć, będzie oparta o brak opłat dla osób dodających swoje pliki do bazy. Dzięki temu fotografowie, graficy i artyści będą mogli zarabiać więcej niż dotychczas, bez konieczności oddawania prowizji dla serwisu.

Co więcej Aistock będzie bazą opartą o najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo danych i transakcji. Dzięki technologii, możliwa będzie płatność kryptowalutami co pozwoli uniknąć kosztów przewalutowania.

Dane w Aistocku będą przechowywane w systemie blockchain, który gwarantuje bezpieczeństwo poprzez decentralizację danych.

Ten system wprowadza gwarancję identyfikacji właściciela zdjęcia na podstawie bazy, co w praktyce oznacza, że łatwo będzie można sprawdzić czy dane zdjęcie należy do sieci blockchain Aistocka.

Czym Aistock będzie wyróżniał się na tle innych banków? Jego przewagą będzie system sztucznej inteligencji (AI) przyspieszający i usprawniający kategoryzację plik wgrywanych do bazy. Niezależnie czy będzie to fotografia, grafika czy video, oprogramowanie będzie w stanie szybko i sprawnie zidentyfikować i skatalogować dany plik. Osobom przeszukującym bazę inteligentny system pomoże z kolei znaleźć najbardziej relewantne i dopasowane do ich potrzeb wyniki wyszukiwania.

Pixers buduje rozwiązanie w oparciu o blockchain, a nie zwykłą bazę, ponieważ daje mnóstwo zalet, które dzisiaj są w sieci niedostępne.

Uruchomienie platformy zaplanowano na wiosnę 2018 r., a w celem jest znalezienie się w czołówce baz zdjęć w przeciągu 2 lat.