PizzaPortal.pl sprzedana za ponad 120 milionów złotych

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

PizzaPortal.pl wraz z pozostałymi serwisami, należącymi do OnlinePizza Norden ze Szwecji, Austrii i Finlandii zostały przejęte za ponad 120 milionów złotych przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero.

PizzaPortal.pl wraz z pozostałymi serwisami, należącymi do OnlinePizza Norden ze Szwecji, Austrii i Finlandii zostały przejęte za ponad 120 milionów złotych przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero.

Obecnie Pizzaportal.pl obsługuje w Polsce ponad 1150 restauracji i ocenia, że jeszcze w tym roku uda się przekroczyć próg dwóch tysięcy obsługiwanych lokali, a to pozwoli na rozpoczęcie kampanii reklamowej w telewizji.

Każdy ze wspólników zostanie w firmie co najmniej do października 2012. Ja muszę zostać w firmie do października 2014, żeby kontynuować budowanie PizzaPortal.pl. Pózniej zobaczymy, czy wrócę do Szwecji, czy zostanę w Polsce. Zastanawiam się nad inwestowaniem w projekty wychodzące z inkubatorów uniwersyteckich. – komentuje Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający w Pizzaportal.pl.

Wzmocniona Grupa Delivery Hero zatrudnia w tej chwili ponad 350 pracowników w berlińskim biurze. Firma działa obecnie na rynkach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Austrii, Szwajcarii, Rosji, Australii i Meksyku współpracując łącznie z ponad 19 000 restauracji.

– Przejęcie Grupy OnlinePizza Norden doskonale pasuje do naszej strategii, bo chcemy, żeby Delivery Hero był numerem jeden na świecie. Zespół OnlinePizza zbudował biznes, którego rentowność w najbliższych latach będzie się stale zwiększać. – skomentował Fabian Siegiel, Dyrektor Generalny Delivery Hero.

Globalnie, wartość rynku zamawiania jedzenia jest szacowana na ok. 300 miliardów złotych, przy czym większość zamówień wciąż składana jest przez telefon. Wielu użytkowników coraz częściej docenia jednak wygodę zamawiania online zamiast z papierowych menu czy ulotek.

– Nowy właściciel będzie chciał zainwestować bardzo dużo w rynek Polski. Już mamy wynajęte całe piętro na Piotrkowskiej 276 i jesteśmy w trakcie rekrutacji ponad 10 nowych pracowników. W Polsce jest wciąż jeszcze dużo do zrobienia. – mówi Lech Kaniuk.