Pizzeria Domino’s będzie dostarczać pizze autonomicznymi samochodami

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Pizzeria Domino’s będzie dostarczać pizze autonomicznymi samochodami

Udostępnij:

Domino’s nawiązało współpracę ze startupem technologicznym Nuro, w ramach której już niebawem na ulice amerykańskiego miasta Houston w Teksasie wyjadą autonomiczne auta, dostarczające pizze do klientów.

Niedawno głośno zrobiło się o sieci w pełni autonomicznych sklepów Take&GO, które jeszcze w tym roku mają pojawić się w Polsce. Teraz pizzeria Domino’s poszła o krok dalej i ogłosiła wprowadzenie specjalnych aut do rozwożenia pizzy bez kuriera.

Owe autonomiczne samochody początkowo pojawią się na ulicach miasta Houston w amerykańskim stanie Teksas, bo to właśnie tam jeszcze w 2019 roku ruszą testy nowego sposobu dostawy pizzy. Usługa ta będzie dostępna dla tych klientów, którzy złożą internetowe zamówienie.

Autonomiczne auta do rozwożenia pizzy dostarczy marce Domino’s startup technologiczny Nuro, który już wcześniej użyczał swoich samochodów innym firmom do dostarczania produktów spożywczych.

Jeżeli testy autonomicznych aut przejdą pomyślnie, Domino’s być może wprowadzi usługę w innych miastach, a może i krajach.