PKN ORLEN poszukuje partnera do stworzenia korporacyjnego akceleratora

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PKN ORLEN poszukuje partnera do stworzenia korporacyjnego akceleratora

Udostępnij:

PKN ORLEN aktywnie angażuje się we współpracę z młodymi technologicznymi spółkami. Dzięki udziałowi w programach akceleracyjnych, takich jak: Pilot Maker Elektro ScaleUp czy Space3ac Scale Up II, spółka zweryfikowała około 1000 rozwiązań oferowanych przez startupy, część z nich wdrażając komercyjnie. W celu szybszego testowania i implementowania innowacyjnych rozwiązań oraz technologii koncern uruchomi własny korporacyjny Akcelerator.

7 lutego 2021 r. kończy się termin na składanie ofert w procesie zakupowym na wybór operatora korporacyjnego Akceleratora PKN ORLEN. Dotychczasowe doświadczenia związane z realizacją programów akceleracyjnych pokazały, że współpraca ze startupami przynosi koncernowi wymierne korzyści w postaci szybkiego wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych w różnych obszarach działalność.

PKN ORLEN chcąc dalej efektywnie współpracować z młodymi technologicznymi z Polski i zagranicy, w 2021 r. wspólnie z wybranym partnerem planuje uruchomienie własnego korporacyjnego Akceleratora.

Koncentracja na działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej jest wpisana w obowiązującą Strategię dla Grupy ORLEN do 2030 r., a akcelerator jest jednym z narzędzi pomocnym w osiągnięciu celu, jakim jest stanie się biznesowym liderem zrównoważonej transformacji w Europie Środkowej.

Szczegóły w zakresie procesu zakupowego dostępne są na platformie Connect: https://connect.orlen.pl/app/outRfx/222517/supplier/status