PKN ORLEN poszukuje startupów do projektu akceleracyjnego Pilot Maker Electro

Dodane: 09.11.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

​PKN ORLEN przystąpił do projektu akceleracyjnego Pilot Maker Electro, realizowanego w ramach rządowego programu Elektro ScaleUp. Jest to jeden z flagowych programów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

PKN ORLEN w projekcie wystąpi w roli odbiorcy technologii i wspólnie z partnerem Techbrainers będzie poszukiwał startupów oferujących rozwiązania z obszaru nowej mobilności. Pozostałymi odbiorcami technologii są: Tauron, Carrefour, Fundusz inwestycyjny LARQ oraz Synerise.Program Pilot Maker Electro pozwoli uczestnikom rozwijać i testować nowe technologie z obszaru elektromobilności we współpracy ze startupami. Symbioza korporacji i małych firm technologicznych jest bardzo efektywnym modelem rozwoju nowych technologii. Program będzie stanowił doskonałą platformę dla rozwoju nowych produktów i usług, w obszarze szeroko rozumianej elektromobilności.

Konsekwentnie realizujemy plany rozwoju sprzedaży paliw alternatywnych na naszych stacjach. Chcemy, aby w 2019 r. posiadacze samochodów elektrycznych mogli przejechać Polskę głównymi szlakami drogowymi, korzystając z naszych ładowarek. Stąd decyzja o uruchomieniu pilotażowego programu budowy sieci 150 szybkich ładowarek na stacjach paliw. Liczymy, że nasza obecność w projekcie umożliwi dalszy rozwój naszych kompetencji w obszarze elektromobilności mówi Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej.Aktywność PKN ORLEN w zakresie wyszukiwania innowacyjnych rozwiązań będzie obejmowała: nabór i selekcję, akcelerację, w tym również warsztaty i wsparcie mentorskie ekspertów korporacyjnych, technologicznych i biznesowych. Startupy, które zostaną zakwalifikowane do programu mogą otrzymać wsparcie finansowe w wysokości do 500 tys. zł na rozwój oraz dopracowanie oferowanego rozwiązania. Będą miały także możliwość realizacji pilotażowego wdrożenia z wykorzystaniem infrastruktury PKN ORLEN. Nabór startupów prowadzony jest przez stronę http://electro.pilotmaker.pl/.Podejmując działania mające na celu zaciśnięcie współpracy ze startupami, chcemy pozyskać nowe, przełomowe technologie dla sektora nowej mobilności w zakresie m.in. infrastruktury i usług ładowania pojazdów elektrycznych, nowych rozwiązań dotyczących usług e-mobilności, czy rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych umożliwiających inteligentne zarządzanie procesami ładowania pojazdów elektrycznych. Ważnym aspektem związanym z udziałem PKN ORLEN w projekcie Pilot Maker Electro jest również możliwość utrwalenia kultury innowacji jako fundamentu rozwoju w segmentach core i non-core oraz możliwość stania się częścią eko-systemu startupów w Polsce – mówi Patrycja Panasiuk, dyrektor Biura Innowacji.Dla PKN ORLEN uczestnictwo w projekcie jest naturalnym uzupełnieniem obecnie podejmowanych działań w obszarze elektromobilności. Koncern od dawna ma świadomość, że elektromobilność to rewolucja w motoryzacji na skalę światową. Aby odgrywać wiodącą rolę w tym segmencie, należy podjąć działania na jak najwcześniejszym etapie. Dlatego spółka identyfikuje potencjał płynący z e-mobility na wielu płaszczyznach. Jako producent produktów petrochemicznych dostrzega olbrzymi rynek na funkcjonalne materiały niezbędne do budowy nowoczesnych pojazdów. W tym kierunku konsekwentnie rozwija łańcuch wartości, inwestując w rozbudowę instalacji produkcyjnych. 
icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem