PKO Bank Polski nagrodzony jako najbardziej innowacyjny bank

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PKO Bank Polski nagrodzony jako najbardziej innowacyjny bank

Udostępnij:

PKO Bank Polski został Laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii najbardziej innowacyjny bank. Jury konkursowe przyznało nagrodę za wdrożenie Platformy usług dodatkowych, która umożliwia szybkie i efektywne dostarczanie klientom usług pozabankowych. Platforma pozwala na integrację usług od różnych dostawców i oferowanie ich klientom w aplikacji mobilnej IKO i serwisie internetowym iPKO. To pierwsze tego rodzaju rozwiązanie w polskim sektorze bankowym.

Głównym założeniem Konkursu Lider Świata Bankowości i Ubezpieczeń jest nagrodzenie ludzi, którzy w znaczący sposób przyczynili się do rozwoju sektora bankowego i ubezpieczeniowego w Polsce. Kapituła nagradza także najefektywniejsze banki i ubezpieczycieli oraz najciekawsze rozwiązania.

To już kolejna nagroda za innowacyjne rozwiązania dla PKO Banku Polskiego w tym roku. Największy polski bank odebrał ostatnio wyróżnienie w konkursach Mobile Trends Awards, w rankingu Instytucja Roku za najlepszą obsługę w kanałach zdalnych i najlepszą bankowość internetową oraz w międzynarodowym Celent Model Bank za m.in. Platformę usług dodatkowych.

– Rozwój kanałów cyfrowych i zaawansowane technologie dają zupełnie nowe możliwości tworzenia oferty dopasowanej do stylu życia klientów i ich konkretnych potrzeb. Platforma usług dodatkowych, poprzez aplikację IKO i serwis internetowy iPKO, daje im dostęp m.in. do telemedycyny, usług VOD, e-booków. Usługi dodatkowe to dla nas ważna przewaga konkurencyjna i sposób na wyróżnienie oferty. W tym roku planujemy podwoić portfolio usług, zgodnie z potrzebami klientów. Cieszymy się, że nasze rozwiązanie jest doceniane przez rynek i nagradzane – mówi Marek Radzikowski, członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności wiceprezesa zarządu PKO Banku Polskiego.

Od marca 2023 PKO Bank Polski udostępnił 7 nowych usług dodatkowych:

  • Canal+ online – dostęp do seriali, filmów i sportu na żywo;
  • kody do Multikina – które można wymienić na bilet w kasie kina lub online;
  • telemedycyna – pomoc lekarzy bez wychodzenia z domu;
  • kod Legimi, – dostęp do 180 000 e-booków i audibooków;
  • Bezpiecznie w Internecie – ochrona przed zagrożeniami w sieci;
  • Bezpieczny Ekran – ekspertyza, transport i naprawa lub wymiana ekranu telefonu;
  • Ceryfikat Najemcy (simpl.rent) – weryfikacja najemcy przed podpisaniem umowy.

PKO Bank Polski udostępnia Platformę usług dodatkowych PKO poprzez spółkę zależną PKO Finat. Rozwiązanie ułatwia i przyspiesza integrację oraz wdrożenie nowych usług dodatkowych. Pozwala w powtarzalny sposób dodawać kolejne niefinansowe usługi i produkty, z których poprzez IKO i IPKO mogą korzystać klienci.

Usługi dodatkowe dostępne są w aplikacji mobilnej IKO i serwisie internetowym iPKO w zakładce Usługi i zakupy.

Więcej informacji o Platformie usług dodatkowych można znaleźć na stronie internetowej.

Czytaj także: