PKO Bank Polski nagrodzony za transformację cyfrową

Dodane: 02.10.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

PKO Bank Polski wygrał w kategorii „najbardziej inspirująca transformacja cyfrowa” w konkursie UPC Think Big: Grow Smarter. W drugiej edycji konkursu „Digital Shapers” Szymon Wałach, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej otrzymał nagrodę za wkład w rozwój krajowej gospodarki cyfrowej. Za odważne wykorzystywanie nowoczesnych technologii został wpisany na listę wybitnych osobowości cyfryzacji w Polsce.
Kapituła konkursu UPC Think Big: Grow Smarter, przyznając PKO Bankowi Polskiemu nagrodę w kategorii „najbardziej inspirująca transformacja cyfrowa”, doceniła tempo zmian zachodzących w banku, wpływ procesu transformacji na zmianę jego modeli biznesowych, rozwój oferty, dostępność produktów oraz wzrost satysfakcji klientów. Statuetkę odebrał Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Realizowany w PKO Banku Polskim program Transformacji Cyfrowej jest kontynuacją wielu projektów oraz kolejnym etapem budowy nowoczesnej multikanałowej organizacji. Obejmuje zarówno procesy wewnętrzne, jak i usługi dla klientów. Transformację wspierają innowacyjne rozwiązania budowane we współpracy ze środowiskiem technologicznych startupów, silny rozwój kanałów mobilnych, zaawanasowana analityka danych a także zmiana kultury organizacyjnej i metod pracy.

W drugiej edycji konkursu „Digital Shapers” kapituła doceniła Szymona Wałacha, dyrektora Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej za zaangażowanie w proces zmian zachodzących w banku, zmierzających do rozwoju lidera krajowego sektora bankowego, jako zwinnie działającej organizacji, za wspieranie budowy otwartej i elastycznej kultury organizacyjnej oraz doskonalenie oferty w oparciu o nowoczesne technologie. Tym samym Szymon Wałach dołączył do grona wybitnych osobowości cyfrowego świata i nowych technologii w Polsce.

– Dziękuję za przyznanie mi tej nagrody, która jest dedykowana również setkom osób zaangażowanych w projekt Transformacji Cyfrowej, za dążenie do zmian, wytrwałość w realizacji celów i pasję. PKO Bank Polski sukcesywnie zmienia się w firmę technologiczną. Staje się organizacją jeszcze bardziej otwartą i dynamiczną – innowacyjnym liderem rynku z doskonałym środowiskiem pracy – mówi Szymon Wałach, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego rozpoczęcia Festiwalu Cyfryzacji, inicjatywy Fundacji Digital Poland, która jest partnerem programu UPC Think Big: Grow Smarter oraz pomysłodawcą nagrody Digital Shapers. W ubiegłym roku jej laureatem został Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem