PKO Bank Polski wprowadził nowy sposób zakładania konta. Kurier dostarczy tylko jeden dokument do podpisu

Dodane: 23.03.2021

Kasia Krogulec

Udostępnij:

PKO Bank Polski uprościł procedurę zakładania konta przez kuriera. Umowę o konto zawrzemy teraz online. Kurier dostarczy tylko jeden dokument – kartę wzoru podpisu – i potwierdzi tożsamość klienta.
Po zawarciu umowy przez Internet klient ma dostęp do serwisu internetowego iPKO w ograniczonym zakresie. Pełny dostęp do serwisu internetowego iPKO i aplikacji mobilnej IKO zyskuje po podpisaniu dokumentu „Potwierdzenie Twojej tożsamości i wzór podpisu”

Jak było do tej pory?

Dotychczas musieliśmy wypełnić wniosek w internecie i podać w nim potrzebne informacje. Potem kurier przywoził nam umowę oraz pozostałe dokumenty. Na aktywację konta mogliśmy liczyć po sprawdzeniu podpisanej umowy przez pracownika banku. Kiedy złożyliśmy podpis w błędnym miejscu, kurier musiał przyjechać do nas ponownie. Zmiana procesu zakładania konta ma sprawić, że takie pomyłki nie będą się już zdarzać.

PKO Bank Polski zapewnia, że kurier pojawi się u klienta w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych od założenia konta. Mieszkańcy dużych miastach mogą spodziewać się kuriera nawet następnego dnia.

Uruchomione w ten sposób konto umożliwia korzystanie ze wszystkich usług bankowych, także z Profilu Zaufanego. Poza tym możemy otworzyć rachunki takie jak: PKO Konto za Zero, PKO Konto bez Granic, PKO Konto Pierwsze, PKO Konto dla Młodych i PKO Konto Dziecka razem z kontem dla Rodzica.

Aplikacje do składania podpisów

Obecnie wiele dokumentów podpisujemy zdalnie. PKO Bank Polski wdraża rozwiązania, dzięki którym możemy podpisywać elektroniczne dokumenty nie wychodząc z domu.

Od marca 2020 r. PKO Bank Polski udostępnił swoim klientom usługę mSzafir – kwalifikowany podpis elektroniczny, który pozwala na podpisywanie dokumentów PDF online. Z tego udogodnienia mogą skorzystać klienci otwierający zdalnie rachunek inwestycyjny.

Natomiast w grudniu 2020 r. Autenti umożliwił PKO Bankowi Polskiemu i PKO Ubezpieczenia zdalne zawieranie umów ubezpieczenia na życie do kredytu i pożyczki hipotecznej. Od tego czasu klienci mogą zawierać umowy bez wizyty w oddziale czy kontaktu z kurierem.

Pozostałe aplikacje do składania podpisów możecie przejrzeć w artykule Poznaj 14 aplikacji do składania podpisów elektronicznych.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem