PKO Bank Polski zwycięzcą konkursu Lider 2018

Dodane: 25.04.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w konkursie Lider 2018 w kategorii bankowość. To nagroda za platformę blockchain do potwierdzania autentyczności dokumentów wysyłanych drogą elektroniczną, którą bank zastosował na szeroką skalę. Został doceniony za innowacje technologiczne w obszarze IT.
– Dysponujemy nowoczesną infrastrukturą informatyczną, a zgrany i zaangażowany zespół ekspertów z powodzeniem łączy potencjał technologiczny i organizacyjny z know-how i doświadczeniem. Cieszę się, że z sukcesem wykorzystujemy te przewagi, wypracowując najlepsze praktyki rynkowe oraz unowocześniając krajowy sektor bankowy – mówi Piotr Krawczyk, dyrektor Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji w PKO Banku Polskim.

Wspólnie z polsko-brytyjską firmą Coinfirm, w ramach bankowej platformy „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, z sukcesem wypracował rozwiązanie w technologii blockchain. Rozwiązanie pozwala na zdalną weryfikację autentyczności dokumentów bankowych, potwierdzając ich pochodzenie oraz informując kiedy po raz ostatni były modyfikowane. Wdrożona technologia dostępna jest dla ponad 5 milionów klientów banku. Pod względem skali jest to największe wdrożenie technologii blockchain w Europejskiej bankowości.

„Gazeta Bankowa” od lat nagradza firmy z najdynamiczniej rozwijających się obszarów polskiej gospodarki. W ramach konkursu Lider promuje praktyczny aspekt innowacyjności, wyróżniając instytucje za oparte na nowych rozwiązaniach programistycznych wdrożenia usprawniające obsługę klientów lub pozwalające na unowocześnienie oferty produktowej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem