PKO Leasing umożliwia zawieranie umowy leasingu podpisem elektronicznym na platformie Autenti

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

autenti

Udostępnij:

PKO Leasing wdrożył rozwiązanie Autenti w celu rozszerzenia zakresu zdalnej obsługi klienta na etapie finalizacji umów leasingowych.

Klienci i dostawcy mają możliwość wyrobienia podpisu kwalifikowanego za pomocą wideoweryfikacji oraz wglądu do przesłanej przez doradcę dokumentacji, bez konieczności złożenia odręcznego podpisu. Grupa PKO Leasing oferuje ponadto możliwość podpisania umowy leasingowej podpisem kwalifikowanym z wykorzystaniem Autenti w procesie leasingowania przedmiotów PKO Leasing Online, dostępnych w sklepach e-commerce. Z tej usługi skorzystało już ponad 75 proc. klientów.

Z Autenti obieg dokumentów i finalizacja procesu zawierania umów są w pełni zdigitalizowane, zaś klient może podpisać umowę leasingową podpisem kwalifikowanym, obsługiwanym na platformie.

Cyfryzacja branży leasingowej

– Cyfryzacja branży leasingowej, która jeszcze do niedawna opierała się na bezpośredniej relacji z klientem, to proces nieunikniony. Zmiany, związane z rozwojem usług online, zostały zdynamizowane przez pandemię. Dziś, w pełni zdigitalizowany proces zawierania umów leasingowych, to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, którym chcemy zapewnić nowoczesne i atrakcyjne usługi, dbając jednocześnie o ich komfort i bezpieczeństwo – mówi Anna Wiśniewska, Dyrektor Departamentu Produktów i Procesów w PKO Leasing. Proces cyfrowej obsługi klienta oparty na narzędziach dostarczonych przez Autenti, poprawia efektywność i skraca czas realizacji kolejnych etapów podpisania umowy leasingowej. Usługa zdalnej weryfikacji tożsamości przeprowadzona przez konsultanta Autenti, na podstawie której nasi klienci, dostawcy i doradcy mają możliwość wyrobienia podpisu kwalifikowanego InfoCert, to kolejne udogodnienie, podnoszące jakość oferowanych przez nas usług – dodaje.

Wykorzystanie Autenti jako platformy do zdalnego podpisywania umów niesie za sobą szereg korzyści. Klient może podpisać dokumenty online w dowolnym miejscu, o dowolnej porze i na wybranym urządzeniu – komputerze, tablecie, smartfonie. W ramach oferowanej usługi możliwe jest zdobycie przez klienta podpisu kwalifikowanego, bez względu na to, gdzie posiada rachunek bankowy.

Dane i tożsamość klienta potwierdzane są przez Autenti podczas wideoweryfikacji i na tej podstawie wydawany jest podpis. To niewątpliwie wpływa na usprawnienie procesu zawierania umowy w formie online. Proces przesyłania dokumentów i wglądu do nich jest prosty, szybki i w pełni bezpieczny. Wykorzystanie platformy Autenti w kanałach zdalnych, znacznie usprawnia proces leasingowania przedmiotów, które klient chce sfinansować za pośrednictwem PKO Leasing w sklepie internetowym. Dotychczas jedyną opcją zawarcia umowy było odebranie i podpisanie dokumentów dostarczonych przez kuriera. Dzięki nowej usłudze dopełnienie formalności może odbyć się w pełni zdalnie. Coraz więcej klientów wybiera tę szybką i proekologiczną opcję.