PKP postawi ekologiczne dworce kolejowe. To efekt programu “GovTech Polska — Aktywuj Pomysł!”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PKP postawi ekologiczne dworce kolejowe. To efekt programu “GovTech Polska — Aktywuj Pomysł!”

Udostępnij:

PKP S.A. zapowiedziało kolejne inwestycje, które usprawnią działania kolei. Wśród nowych projektów m.in. budowa Innowacyjnych Dworców Systemowych.
PKP zaprezentowało projekt „Innowacyjne Dworce Systemowe”, obejmujący budowę 40 nowych, ekologicznych dworców. Przedstawiciele spółki zapewniają, że w pojawią się panele fotowoltaiczne, technologia służąca do odzysku wody deszczowej (posłuży do spłukiwania toalet), oświetlenie LED i pompy ciepła. Wspomnianych 40 budynków zastąpi dotychczasowe dworce. Zgodnie z zapowiedzią 36 innowacyjnych dworców pojawi się w kraju do 2023 roku. Cztery już stoją.

Ponadto przy niektórych dworcach będą stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Na ten moment takie rozwiązanie jest tylko na trzech dworcach — w Katowicach, Gliwicach i Częstochowie. 

Projekt „Innowacyjne Dworce Systemowe” to efekt programu „GovTech Polska — Aktywuj Pomysł!”, w którego ramach obywatele przekazali spółce Skarbu Państwa uwagi dotyczące tego, co wymaga naprawy i natychmiastowych działań. Na tablicach z problemami pojawiały się przede wszystkim kwestie infrastruktury.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem