PlaceChallenge oficjalnie startuje podczas Launch Festival w Krzemowej Dolinie

placechallenge oficjalnie startuje podczas launch festival w krzemowej dolinie
Udostępnij:
Miesiące planowania, tygodnie nieprzespanych nocy i zespół PlaceChallenge z dumą przekroczył bramy Krzemowej Doliny. Najbliższe dwa dni Polska będzie reprezentowana przez Marcina Boreckiego, który pokaże inwestorom z Krzemowej Doliny podczas konferencji Launch Festival...

Miesiące planowania, tygodnie nieprzespanych nocy i zespół PlaceChallenge z dumą przekroczył bramy Krzemowej Doliny. Najbliższe dwa dni Polska będzie reprezentowana przez Marcina Boreckiego, który pokaże inwestorom z Krzemowej Doliny podczas konferencji Launch Festival nad czym pracował wraz z swoim zespołem przez ostatnie 10 miesięcy.

Konferencja Launch Festival to projekt Jasona Calacanisa, który tworzył wydarzenie TechCrunch40/50, które przyczynło się do sukcesu takich projektów jak DropBox, Mint, yammer, TripIt czy Powerset, w efekcie końcowym zdobyły dofinansowanie rzędu 5 miliardów dolarów. Obecnie jego najnowszy projekt to konferencja Launch Festival, która ma za danie pomóc młodym firmom w uruchomieniu ich biznesu w Krzemowej Dolinie. W tym celu ściąga do San Francisco najlepsze projekty z całego świata i na dwa dni zamyka je w hali wystawienniczej z setkami inwestorów i aniołów biznesu z całego świata.

Konferencja jest podzielona na trzy części:

  • Launch 1.0 – konkurs dla projektów, które są kompletnie nowe na rynku i nigdy wcześniej nie były opisywane w żadnych mediach, blogach itp. Przedstawiciele projektu musza zaprezentować działające demo produktu.
  • Launch 2.0 – konkurs dla projektów, które miały już swój oficjalny start, ale chcą się pochwalić czymś nowym. Na przykład nową wersją aplikacji mobilnej lub dodatkowymi funkcjami w serwisie.
  • Demo Pit – konkurs, dla projektów, które chcą zaprezentować swój projekt wśród setek inwestorów oraz aniołów biznesu. Najlepsze projekty będą prezentowane na scenie.

W ramach konferencji projekt zdobył dofinansowanie dzięki decyzji rady sędziowskiej, która oceniła PlaceChallenge jako 1 z 10 najciekawszych projektów wśród setek zgłoszonych z całego świata. W ramach konferencji przez dwa dni tj. 7 i 8 marca Marcin Borecki będzie prezentował przy swoim stanowisku dotychczasowe dokonania projektu, zespół oraz model biznesowy. Dodatkowo będzie pokazywał gry, jakie rozegrał w Nowym Jorku oraz Seattle.

Gościem specjalnym będzie Shimon Peres, prezydent Izraela, który przyjedzie na konferencję 7 marca. Wystąpienie będzie częścią jego podróży do Krzemowej Doliny. Jason Calacanis oraz Yossi Vardi zapowiedzieli, że w ramach wystąpienia przeprowadzą panel dyskusyjny. Shimon Peres zapowiedział również, że będzie chciał odwiedzić stoiska projektów, które przyjechały z całego świata – wśród nich jest również PlaceChallenge. Dodatkowo organizatorzy zebrali fundusze na nagrody przekraczające milion dolarów. Pieniądze rozstaną rozdane firmom, które wybierze skład sędziowski podczas dwudniowego wydarzenia.

źródło: informacja prasowa