PlaceKnow.com nawiązuje partnerstwo z TourWrist.com i wprowadza panoramy 360°

Dodane: 18.01.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Portal informacyjno-społecznościowy z Polski – PlaceKnow.com nawiązał współpracę z TourWrist.com, wiodącą światową platformą umożliwiającą odbywanie wirtualnych wycieczek. Porozumienie pozwoli na tworzenie sferycznych panoram z widokiem 360° w serwisie i w aplikacji PlaceKnow.com.

Portal informacyjno-społecznościowy z Polski – PlaceKnow.com nawiązał współpracę z TourWrist.com, wiodącą światową platformą umożliwiającą odbywanie wirtualnych wycieczek. Porozumienie pozwoli na tworzenie sferycznych panoram z widokiem 360° w serwisie i w aplikacji PlaceKnow.com. Partnerstwo strategiczne dotyczy wzajemnego wsparcia technicznego i merytorycznego obu firm, co pozwoli na wymianę doświadczeń biznesowych, a także know-how. Współpraca ma na celu rozwój technologiczny obu serwisów w obszarze projektów informatycznych.

PlaceKnow.com jest pierwszą firmą w Europie, której udało się nawiązać współpracę z TourWrist.com, który jest pionierem w zakresie aplikacji mobilnych na iPhone i iPad dostarczających panoramy sferyczne z widokiem 360°. Tourwrist.com odnosi sukcesy nie tylko na rodzimym rynku amerykańskim, jest również serwisem rozpoznawalnym w skali globalnej.

Dla użytkowników PlaceKnow.com istotną konsekwencją nawiązanego partnerstwa będzie wprowadzenie nowych funkcjonalności, natomiast dla inwestorów z USA współpraca między portalami oznacza wzmocnienie pozycji PlaceKnow.com na rynku nowych technologii w skali już nie ogólnopolskiej, a globalnej. Stosunki o randze strategicznego partnerstwa z TourWrist.com budują ponadto przewagę konkurencyjną PlaceKnow.com, także na rynku amerykańskim – mówi Łukasz Sobański, CEO PlaceKnow.com.

Dzięki współpracy z TourWrist.com aplikacja PlaceKnow.com zostanie wzbogacona w nowe funkcjonalności. Oprócz dostępnych dotychczas opcji tworzenia osobistej interaktywnej mapy świata, możliwości zarządzania swoim zdjęciami, czy wymiany informacji o interesujących miejscach z pozostałymi użytkownikami serwisu, aplikacja zostanie rozszerzona o narzędzie pozwalające na dodawanie panoram sferycznych z widokiem 360° z poziomu smartphone. Dodatkowo użytkownicy będą mogli łatwo przypisywać fotografie do miast i zamieszczać je na portalu PlaceKnow.com. Wysokiej jakości panoramy będą atrakcyjne wizualnie, zapewnią też dostęp do oglądanych lokalizacji z wybranej przez użytkownika perspektywy. Na portalu są już dostępne ponad 2 miliony panoram z widokiem 360° poszczególnych miast. Nowe funkcjonalności PlaceKnow.com pozwolą rozbudować ofertę serwisu jako użytecznego narzędzia służącego rozwijaniu komunikacji marketingowej, z której mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i miasta, organizacje, instytucje oraz firmy.

– Partnerstwo jest odpowiedzią na wyzwania stawiane przez nowe technologie. W konsekwencji zawiązanej współpracy rośnie potencjał PlaceKnow.com jako globalnego portalu podróżniczego oraz silnego gracza na rynku amerykańskim. Istotne jest także wynikające z porozumienia zwiększenie rozpoznawalności serwisów wśród użytkowników internetu oraz wzrost przychodów obu spółek – dodaje Tomasz Szczęsny, Director of Business Operations PlaceKnow.com

TourWrist.com to serwis wraz z aplikacją mobilną oferujący możliwość przeglądania i wykonywania filmów oraz zdjęć panoramicznych. Portal przeznaczony jest zarówno do komunikacji B2B, jak i B2C. Do tej pory zgromadził kilkadziesiąt tysięcy fotografii z całego świata. Ostatnio zdobył cztery nagrody w ramach The Travel Innovation Summit 2012, jest też laureatem Macworld i DEMO Spring 2012. Aplikacja TourWrist.com osiągnął status najbardziej popularnej aplikacji mobilnej na iPad dedykowanej podróżnikom w ponad osiemdziesięciu krajach świata.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem