Płacenie rachunków ma być prostsze. Opłaci je Bilo

Dodane: 23.03.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

– Twoje rachunki przyjdą do nas, a my je zapłacimy na czas, gwarantując zabezpieczenie transakcji oraz danych – tak o aplikacji Bilo mówi product manager w Billennium Krzysztof Mielech. Opracowana przez jego zespół aplikacja pomoże nam zapłacić należności między innymi za prąd i gaz.

Na zdjęciu: Krzysztof Mielech, product manager w Billennium | fot. materiały prasowe 

Przybywa użytkowników

Bilo dostępne jest w sklepach od trzech miesięcy. Na początku marca wystartowaliśmy z pierwszymi działaniami promocyjnymi, ale nie chcemy jeszcze dzielić się konkretnymi danymi. Możemy powiedzieć, że mamy już wystarczającą grupę użytkowników, by testować rzeczywiste płatności dla kilkudziesięciu usługodawców – mówi product manager w Billennium Krzysztof Mielech.

Dodaje, że pierwszym sukcesem jest stworzenie funkcjonalnej i intuicyjnej aplikacji do zarządzania rachunkami oraz rozpoczęcie działalności w konkurencyjnej i trudnej branży finansowej. Wyjaśnia, że program opracowany przez jego zespół, pozwala w prosty sposób uregulować należności, na przykład rachunki za prąd, gaz albo abonament telefoniczny.

Automatyzacja

Wcześniej tylko należy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie Bilo i wybrać sposób, w jaki chcemy dodawać rachunki i je opłacać. Możemy między innymi przesyłać je mailem i płacić przelewem, za każdym razem otrzymując potwierdzenie zapłaty. W efekcie program zapamięta nasze preferencje i zautomatyzuje proces regulowania należności.

– Ściągnięcie i korzystanie z podstawowej wersji aplikacji jest i będzie darmowe. Zakładamy trzy podstawowe źródła przychodów: usługi oferowane firmom – dostawcom usług, opłaty za funkcje premium i prowizje ze sprzedaży ofert dopasowanych do profilu użytkowników – mówi Krzysztof Mielech.

Plany

Dodaje, że obecnie jego zespół pracuje nad przyciągnięciem odpowiednio licznej grupy użytkowników, dzięki której dalej będzie mógł rozwijać produkt. Natomiast kolejnym etapem jest przygotowanie rozwiązania opartego o Bilo, które będzie dedykowane firmom. – Mamy oczywiście ustalone konkretne cele, ale najważniejsza jest dla nas pozytywna opinia użytkowników – mówi.