Planujesz wyjazd na wakacje? Polski startup pomoże z przygotowaniem

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Planujesz wyjazd na wakacje? Polski startup pomoże z przygotowaniem

Udostępnij:

Dla większości Polaków pandemia COVID-19 oznacza zmiany w ich planach wakacyjnych. Nie jest to jednoznaczne z rezygnacją z wyjazdów, a przeważająca część deklaruje, iż spędzi tegoroczne wakacje w Polsce. Utrzymująca się liczba zachorowań nie ułatwia organizacji. Z pomocą może przyjść inicjatywa #WakacjeBezObaw. Akcja organizowana jest przez startup MyLuggage, który za darmo pomaga przygotować się na dowolną podróż poprzez aplikację.

Przepełnione ośrodki agroturystyczne, pustki w większych ośrodkach miejskich czy rosnący strach rodziców przed wysłaniem dzieci na kolonie – to realia wakacji w 2020 r. Po długich poszukiwaniach i znalezieniu miejsca do wypoczynku, może okazać się, że w biegu zapomnieliśmy o najważniejszych rzeczach: sprayu na komary czy kremie z filtrem. Nic w tym dziwnego – po takiej przerwie każdy z nas mógł wypaść z rytmu podróżowania i bardzo łatwo zapomnieć o oczywistych rzeczach.

Zdajemy sobie sprawę, że podczas pandemii trudno jest znaleźć czas na organizację wakacji. Szczególnie iż wymaga to więcej wysiłku niż zazwyczaj – część z nas musi poszukać alternatywy dla sprawdzonych już ośrodków wypoczynkowych – wskazuje Paweł Łubiarz, pomysłodawca inicjatywy. Najbardziej stresującą częścią podróży jest jej planowanie. Stąd pomysł aby udostępnić narzędzie, które pozwoli bezstresowo przygotować się do podróży i skróci czas, który na to poświęcimy – dodaje Łubiarz.

Bezpieczne przygotowanie do podróży

Już od 1 lipca, dla podróżników dostępna jest darmowa aplikacja mobilna MyLuggage, dzięki której Polacy mogą przygotować się na dowolny wyjazd i otrzymają spersonalizowaną listę niezbędnych przedmiotów do spakowania, poszerzoną o ważne w obecnym czasie środki ochrony np. żel antybakteryjny czy bawełniane maseczki. Do dyspozycji turystów dostępne są poradniki dotyczące bezpiecznego podróżowania, jak i przydatne wskazówki, które pomogą zaoszczędzić miejsce w walizce poprzez np. rolowanie ubrań.

Odwiedzający platformę znajdą także inspiracje do odkrycia mniej popularnych regionów oraz pomysły na aktywne formy spędzania czasu, które mogą być idealną alternatywą w sytuacji epidemiologicznej. Co więcej, aplikacja zapewnia również dopasowaną listę rzeczy do zrobienia przed wyjazdem, jak opróżnienie lodówki z szybko psujących się produktów, zakręcenie zaworu gazu czy przesunięcie kwiatów w zacienione miejsce.

Pomoc dla odważnych – podróże zagraniczne

Dodatkowo, osoby które zdecydują się na wyjazd poza granicami Polski znajdą  zestaw niezbędnych informacji, w tym: restrykcje dotyczące przekraczania granic, wymagane dokumenty czy informacje o niezbędnych szczepieniach. Jadąc do wymarzonego kraju dowiemy się np. czy można pić wodę z kranu, jaka jest średnia prędkość internetu oraz czy będziemy mogli za produkty zapłacić kartą płatniczą. A to wszystko w jednym miejscu. Dla ułatwienia sprawdzimy też średnie ceny produktów, w tym: ile kosztuje obiad w restauracji, ile kosztuje lokalne piwo czy litr benzyny.

– W drugiej połowie lipca udostępnimy również Test Podróżnika, który pozwoli turystom lepiej zrozumieć ich preferencje podróżnicze. Dzięki temu odkryją w jaki sposób lubią spędzać czas oraz jak planują wyjazdy. Poznają również swój stosunek do ryzyka podczas podróży. Co więcej, użytkownicy będą mogli porównywać wyniki między sobą, by podróżować świadomiej. Chcemy, aby odwiedzający naszą platformę mogli dowiedzieć się czegoś o sobie, odkryć jak mogą czerpać więcej z podróży, a później z pomocą tej samej platformy, mogli się na nią przygotować i spakować – informuje Marek Gaj, odpowiedzialny za techniczną część projektu MyLuggage.