PlateWithMate, czyli ciesz się posiłkami i poznawaj nowych ludzi

Dodane: 05.11.2018

Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Na rynku pojawiła się nowa aplikacja mobilna o nazwie PlateWithMate, której celem jest oderwanie nas od codzienności spędzonej nad ekranami naszych telefonów. Dzięki niej codzienne posiłki i dalekie podróże mogą stać się przyjemnością samą w sobie.

PlateWithMate to aplikacja, która odnosi się do naszych codziennych, podstawowych czynności i instynktów. Łączy przyjemne z pożytecznym przez powiązanie czynności, jaką jest jedzenie ze zwiedzaniem i poznawaniem nowych ludzi.

– PlateWithMate wychodzi naprzeciw naszym codzienny problemom. To platforma, która ma za zadanie uczłowieczyć nas i uzdrowić nasze relacje na nowo. Według statystyk każdego roku wykonywanych jest aż 480 mln samotnych podróży biznesowych, a aż 46% z nas je co najmniej dwa posiłki dziennie w samotności! Badania wskazują, że nasze zdrowie psychiczne oraz samopoczucie w dużej mierze zależą od ilości i jakości naszego życia towarzyskiego oraz od tego jak pożytkujemy czas w ciągu dnia. PlateWithMate przychodzi nam z pomocą – możemy zwiedzać, poznawać nowe miejsca i smaki, cieszyć się kuchnią i nowymi znajomościami w jednym momencie – mówi Zuzanna Grudniak, CEO całego projektu.

Aplikacja bazuje na systemie tworzenia wydarzeń, tzw. „posiłków”. Posiłki można tworzyć przez wybranie odpowiedniej restauracji lub kawiarni na mapie. Następnie do utworzonego wydarzenia mogą dołączać się chętni, którzy są zainteresowani konkretnym wydarzeniem. Co ważne – to wydarzenie może mieć dowolny charakter. Chcesz spotkać się z kimś na lunch? Oczywiście! Myślisz o spotkaniu, aby z kimś poplotkować? Czemu nie! A może interesuje Cię historia okolicy lub całego miasta, ponieważ jesteś w nim po raz pierwszy? To także jest możliwe! Po sparowaniu się w wydarzeniu użytkownicy mogą ze sobą pisać na czacie, który służy im cały czas do przekazywania sobie informacji, zdjęć, czy aktualnej lokalizacji – ma on za zadanie pomóc im przełamać strach i delikatnie oswoić się ze sobą. Następnie wystarczy pojawić się na wydarzeniu i już.

Co więcej, PlateWithMate to platforma, która umożliwia spotkania w wielu charakterach.

– Nie chcieliśmy się ograniczać. Jeżeli jesteśmy w podróży lub mamy ochotę miło spędzić czas to nie musi to być od razu randka czy spotkanie na piwo. Aplikacja powinna być tak samo elastyczna, jak i nasze plany na dzień. Czasami ktoś mógłby chcieć spotkać się na randkę, a czasem na krótki, 20-minutowy lunch. Nie jest wykluczona także możliwość samego cieszenia się z posiłku, aby poznać nową kuchnię czy po prostu posłuchać historii o wybranym mieście. Nasza aplikacja jest dla wszystkich – dla podróżujących, biznesmenów, turystów, lokalsów, osób lubiących zawierać nowe znajomości czy dla pracowników korporacji, którzy mają krótkie przerwy obiadowe – dodaje Zuzanna.

Co ważne podkreślenia, aplikacja skupia się głównie na użytkowniku i rozwoju jego relacji. W aplikacji nie znajdziemy opinii czy ocen wybranych miejsc, ponieważ nie to jest jej celem. Zamiast tego znajdziemy tam w przyszłości tzw. „charakter” wybranego miejsca. 

– Chcielibyśmy, aby ktoś, kto nie zna wybranego lokalu mógł na podstawie ocen charakterystycznych innych użytkowników aplikacji zdecydować, czy chciałby do tego lokalu pójść. Są restauracje, które mają swój intymny klimat, są też takie, w których świetnie będzie można spotkać się z kolegami przy kuflu piwa. Pozwoli to na dobranie lokalu i jego charakteru do celu naszego spotkania, co uważamy za niezwykle ważne. Często zdarza się, że nie wybieramy konkretnego lokalu, ponieważ nie wiemy jaki on jest – PlateWithMate w przyszłości przyjdzie nam tutaj z pomocą – mówi Zuzanna Grudniak.

Aplikacja dostępna jest na dwie platformy mobilne: iOS oraz Android.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem