Platforma handlu społecznościowego eToro wkracza na rynek polski

Dodane: 13.12.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

eToro, wiodący globalny dostawca rozwiązania do handlu społecznościowego (social trading), ogłosił dzisiaj uruchomienie polskiej wersji swojej wielokrotnie nagradzanej platformy pod adresem www.etoro.pl.

Z ponad pięcioma milionami zarejestrowanych użytkowników z przeszło 170 krajów, eToro otwiera dostęp do globalnych rynków dla wszystkich. Umożliwia inwestowanie w prosty, angażujący i przejrzysty sposób za pośrednictwem sieci i przy wsparciu wyjątkowej społeczności inwestorów.

Na zdjęciu: Yoni Assia, CEO eToro | fot. Impact’16

Handel społecznościowy umożliwia użytkownikom korzystanie z doświadczeń innych, by podejmować lepsze decyzje zakupowe. Budowana i gromadzona w ten sposób wiedza zbiorowa jest w stanie wpierać inwestycje pojedynczego użytkownika, przenosząc go na poziom niedostępny w przypadku indywidualnych decyzji. Każdy inwestor może na www.etoro.pl w czasie rzeczywistym komunikować się z pozostałymi użytkownikami, podglądać i śledzić aktywność innych, jak również wybrać opcję automatycznego kopiowania decyzji inwestycyjnych innych traderów, odnoszących sukcesy.

Informacja o wejściu marki eToro na polski rynek została ogłoszona podczas konferencji IMPACT FINNTECH / INSURTECH we Wrocławiu. Podczas oficjalnego przemówienia Yoni Assia, współzałożyciel i prezes eToro stwierdził: „Polska szybko staje się centrum finansowym Europy Środkowo-Wschodniej. Uruchomienie eToro w polskiej wersji językowej to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie rynkami kapitałowymi wśród Polaków, które obserwujemy na eToro. Nasza społeczność ma za zadanie wspierać inwestorów indywidualnych w ich decyzjach za pomocą prostej, innowacyjnej platformy transakcyjnej i możliwości śledzenia i kopiowania aktywności uczestników handlu społecznościowego.”

Najnowszą usługą eToro jest wprowadzona niedawno funkcjonalność CopyFunds™, umożliwiająca inwestowanie tematyczne. CopyFunds™ działa poprzez łączenie ze sobą aktywów finansowych różnego rodzaju utworzonych i notowanych na eToro w ramach jednej wybranej strategii lub tematu. 

CopyFunds™ dzieli się na dwa produkty: Top Trader CopyFunds™, umożliwiający korzystanie ze strategii najbardziej skutecznych i jednocześnie zrównoważonych inwestorów działających w sieci, oraz Market CopyFunds™ składający się ze specjalnie dobranych instrumentów, takich jak akcje, surowce lub ETF, umożliwiających inwestorom śledzenie szerokiego wachlarza sektorów wokół zdefiniowanej strategii rynkowej.

Produkty CopyFunds™ umożliwiają użytkownikom inwestowanie w pakiety w grupie aktywnych traderów o wysokiej skuteczności oraz w ramach predefiniowanych strategii rynkowych. CopyFunds™ ma na celu minimalizowanie długoterminowego ryzyka dla inwestorów i wspieranie możliwości uzyskiwania zwrotów z inwestycji poprzez ich dywersyfikację. Strategie dostępne w ramach CopyFunds™ opierane są na dogłębnej analizie i automatycznie równoważone w celu zmaksymalizowania potencjału zwrotów dla inwestorów.