Platforma ING Księgowość rozpoczęła pilotaż usługi e-windykacji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Platforma ING Księgowość rozpoczęła pilotaż usługi e-windykacji

Udostępnij:

Platforma fakturowa ING od początku pozawala monitorować należności oraz generować automatyczne przypomnienia, ponaglenia i monity. Od zeszłego roku użytkownicy aplikacji mogą dodatkowo poprawić swoją płynność dzięki prostemu zlecaniu faktur do finansowania. Usługa Finansowania faktur pozwala zamienić fakturę na gotówkę w pełni online. W cyklu życia należności brakowało do tej pory możliwości zarządzania fakturami po ich przeterminowaniu.

W ramach pilotażu ING podjął współpracę z platformą Payhelpktóra służy do windykacji online a przeznaczona jest dla mikro i małych przedsiębiorców. W prosty i szybki sposób pozwala na odzyskanie pieniędzy z niezapłaconych faktur. Działania prowadzone są przez doświadczony zespół z wieloletnim doświadczeniem firmy BEST, operatorem serwisu Payhelp.

– Skuteczna windykacja kojarzy się Przedsiębiorcom z kosztownym, złożonym i skomplikowanym procesem. Często klienci boją się popsuć relację z kontrahentami, przez co aż 90% mikro i małych przedsiębiorców boryka się z nieterminowymi płatnościami ze strony kontrahentów. Dzięki powierzeniu spraw ekspertom z grupy Best klienci ING Księgowość mogą w prosty i skuteczny sposób odzyskać swoje należności. Mogą skupić się na rozwoju i prowadzeniu biznesu zamiast dochodzić sowich należności – mówi Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość.

Payhelp dzięki innowacyjnej platformie windykacyjnej w pierwszej kolejności prowadzi działania polubowne, a w razie konieczności także sądowe. Odzyskane pieniądze przez Payhelp trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. Dodatkowo klienci mają możliwość dostępu do podejmowanych działań polubownych online, 24/7 z poziomu swojego konta, a o ewentualnym etapie sądowym decydują w trakcie postępowania windykacyjnego. Na każdym etapie mają możliwość wycofania sprawy z obsługi.

W Payhelp Klient płaci tylko za sukces – za działania windykacyjne rozlicza się po odzyskaniu środków na konto bankowe, a prowizja za działania naliczana jest tylko od zwindykowanej kwoty z faktury.

Firma Best działa zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk, dba o zachowanie dobrych relacji między Klientem a jego Dłużnikiem oraz pomaga Klientom na każdym etapie, w podejmowaniu działań prewencyjnych, aby w przyszłości unikać sytuacji braku zapłaty za fakturę.