Platforma Robotów DBR77 zaprasza na konferencję (R)EWOLUCJA PRZEMYSŁOWA

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Platforma Robotów DBR77 zaprasza na konferencję (R)EWOLUCJA PRZEMYSŁOWA

Udostępnij:

24 marca, w jednym dniu spotkają się najważniejsi przedstawiciele świata polskiej robotyzacji, aby podzielić się swoją wiedzą na temat istniejącej i dostępnej technologii w obszarze robotyzacji oraz praktycznych sposobów jej wdrożenia.  Organizatorem wydarzenia jest Platforma Robotów DBR77.

Konferencja skierowana jest do wszystkich, którzy dostrzegają konieczność robotyzacji swojego zakładu, szukają wskazówek, pomocy lub inspiracji, w jaki sposób rozpocząć ten proces. 

Organizatorzy zadbali, aby stworzyć przestrzeń służącą wymianie wiedzy i doświadczenia między praktykami, którzy przekażą praktyczną wiedzę odnośnie istniejących i dostępnych technologii. 

Czego mogą się spodziewać uczestnicy konferencji? 

Przede wszystkim ogromnej dawki praktycznej wiedzy oraz wskazania konkretnych metod i narzędzi służących do wprowadzenia firmy na drogę digitalnego rozwoju. 

Konferencja składa się z 4 modułów tematycznych: Technika, Wdrożenie, Edukacja, Business Case oraz praktycznych warsztatów, podczas których uczestnicy zapoznają się z narzędziami związanymi z oceną efektów operacyjnych i finansowych inwestycji w robotyzacje, a także zapoznamy uczestników z opisem procesu uzyskania ulgi oraz precyzyjną analizą korzyści opartą na liczbach. Przedstawimy również możliwości Studia 3D znajdującego się na Platformie Robotów DBR77 w zakresie analizy procesów produkcyjnych, oraz ich optymalizacji.   

Dodatkowo zostanie przedstawiony pierwszy na polskim rynku kompleksowy raport dotyczący stanu robotyzacji polskiego przemysłu, razem z predykcją kierunków rozwoju polskiej robotyzacji i digitalizacji. 

Cała konferencja odbywa się w formule online i jest bezpłatna dla uczestników.  

Zadbaliśmy, aby cały event odbywał się w warunkach najkorzystniejszych dla uczestnika, dlatego wszystkie aktywności odbędą się w jednym miejscu, z możliwością swobodnego przemieszczania się między elementami konferencji.  

Szczegółowy opis modułów oraz warsztatów

Moduły

TECHNOLOGIA:

Podczas modułu „Technologie robotyczne dedykowane dla polskich firm produkcyjnych” porozmawiamy o praktycznych aspektach związanych z możliwością robotyzacji polskich zakładów produkcyjnych. Omówimy aplikowane aspekty doboru technologii dla procesów produkcyjnych realizowanych w realiach polskich.

WDROŻENIE:

Moduł „Jak skutecznie przeprowadzić proces robotyzacji stanowiska produkcyjnego” ma na celu poruszenie tematu gwałtownego wzrostu zainteresowania robotyzacją i automatyzacją procesów produkcyjnych w Polsce po roku 2020. Aby robotyzacja okazała się sukcesem, poza doborem technologii, drugim krytycznym elementem jest sam proces wdrożenia technologii na linie produkcyjne. Omówimy praktyczne aspekty związane z planowaniem i realizacją procesu wdrożenia robotów.

EDUKACJA:

Kluczowym aspektem rozmów o robotyzacji zakładów jest edukacja w tym zakresie, dlatego jednym z modułów jest „Edukacja to pierwszy krok do robotyzacji i digitalizacji”. Rozmawiając o edukacji w obszarze robotyzacji najczęściej mówimy o tym, jak uczelnie techniczne przygotowują do zadań związanych z obsługą robotów. Poruszymy zagadnienia związane z przygotowaniem kadry produkcyjnej na różnych poziomach do działań związanych z planowaniem, wdrożeniem i realizacją działań transformacyjnych związanych z przemysłem.

BUSINESS CASE:

Wszelkie założenia inwestycyjne oparte są na warunkach ich realizacji, które w rzeczywistości bywają odmienne niż pierwotnie zakładano. W module „Robotyzacja w praktyce – transformacja oczami CEO firmy produkcyjnej” porozmawiamy o prawdziwych wyzwaniach organizacyjnych związanych z robotyzacją oczami trzech CEO dużych i znanych jednostek produkcyjnych.

Warsztaty

ANALIZA OPŁACALNOŚCI W ROBOTYCE:

Celem warsztatu jest uzbrojenie zarówno firm produkcyjnych jak i integratorów w narzędzia związane z oceną efektów zarówno operacyjnych jak i finansowych inwestycji w robotyzacje. Warsztat będzie podzielony na kilka etapów. Pierwszym będzie krótki wykład teoretyczny wprowadzający podstawowe narzędzia oceny inwestycyjnej. W drugim kroku przeprowadzona zostanie analiza przypadku. Trzecia część to prezentacja narzędzia to dyskusja z uczestnikami warsztatu.

ROBOTYZACJA I DIGITALIZACJA PRODUKCJI – ULGI PODATKOWE

Podczas warsztatu uczestnik zapozna się z opisem procesu uzyskania ulgi jak i precyzyjną analizą korzyści opartą na liczbach. Spotkanie rozpocznie się 15-minutowym wykładem wyprowadzającym w temat możliwości robotyzacji oraz dokładną analizą wymyślonego przykładu, w części warsztatowej przedstawimy krok po kroku możliwości oferowane przez rynek.

MODELOWANIE PROCESÓW PRODUKCYJNYCH W 3D STUDIO DBR77:

Podczas tego spotkania, zaprezentujemy możliwości, jakie daje studio 3D DBR77 w szerokiej analizie procesów produkcyjnych oraz ich optymalizacji. Warsztat zostanie przedstawiony w 3 krokach. Pierwszy to prezentacja narzędzia oraz szybka lekcja projektowania. W drugiej zespół DBR77 wykona szybki projekt zakładu. W trzecim zaprosimy uczestników do prostych ćwiczeń na platformie.

Konkurs

Konferencji towarzyszy wyjątkowa inicjatywa, jaką jest konkurs, w którym wyróżnimy osoby i firmy, które stanowią inspirację w zakresie wdrażania transformacji digitalnej w swoich przedsiębiorstwach oraz odważnie podążają ścieżką innowacji. Wybraliśmy 3 kategorie, do których może zgłosić się każdy, kto uważa, że działania jego lub jego firmy wpisują się w opisane inicjatywy:

  • Innowacyjne stanowisko na miarę Przemysłu 4.0
  • Projekt, który prezentuje wzrost efektywności i wydajności pracy na stanowisku
  • Zaskocz Nas – Najciekawsze wdrożenie robota w przemyśle

Szczegóły kategorii opisane są na stronie wydarzenia.