Platinum Seed Incubator inwestuje 100 tys. euro w Tail, inteligentną obrożę dla psów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Fundusz zalążkowy Platinum Seed Incubator inwestuje 100 tysięcy euro w Tail, inteligentną obrożę dla psów. Zespół stojący za projektem poszerzy skalę działania.

– Inwestycja funduszu Platinum Seed Incubator to modelowy przykład współpracy pomiędzy funduszem wspartym przez PARP ze środków działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a międzynarodową firmą. Celem działania jest między innymi wsparcie pomysłodawców poprzez dostarczenie im tzw. inteligentnych pieniędzy. Niewątpliwie sukces Funduszu pokazuje, że pieniądze zainwestowane przez PARP na rzecz zbudowania trwałego ekosystemu finansowania start-upów przynoszą zamierzone rezultaty. Wiemy, że tego typu inwestycji będzie więcej – powiedział dr Michał Bańka, dyrektor Departamentu Wsparcia Instytucji Otoczenia Biznesu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

fot. materiały prasowe 

Tail to urządzenie (obroża i aplikacja), które zbiera informacje o aktywności i kondycji zwierzęcia, a także pomaga go zlokalizować. Dane otrzymywane z obroży przetwarzane są w obrębie aplikacji i interpretowane w odniesieniu do konkretnej sytuacji, dzięki czemu użytkownik otrzymuje wskazówki, które mają sprawić, że jego wspólne życie z psem będzie łatwiejsze, zdrowsze i bardziej oszczędne. Wszystko jest dostosowane do wieku i rasy pupila. Metodyka interpretacji danych z urządzenia opracowywana jest w zespole składającym się z behawiorystów, weterynarzy i trenerów.

– Jest to pierwsza nasza inwestycja wspólnie z międzynarodową korporacją – jednym z największych na świecie telekomów (hub:raum jest częścią Grupy Deutsche Telekom, właściciela sieci T-Mobile w Polsce). Platinum Seed Incubator wspiera rozwój pomysłu biznesowego na etapie zalążkowym w ramach II rundy finansowania. Dzięki naszej inwestycji (100 tys. EUR) Tail będzie mógł rozszerzyć skalę działania. Obecność takiego partnera jak hub:raum Kraków znakomicie wspiera etap komercjalizacji pomysłu – powiedział Michał Ciemiński, prezes zarządu Platinum Seed Incubator.

Tail był uczestnikiem pierwszej edycji programu akceleracyjnego WARP, zorganizowanego przez hub:raum Kraków w grudniu 2013 roku dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej. Poprzez partnerstwo z hub:raum, zespół Tail otrzymał doradztwo ekspertów, dostęp do zasobów Deutsche Telekom oraz wsparcie finansowe, dzięki któremu spółka mogła stworzyć produkt, zaprojektować oprogramowanie i urządzenie, przeprowadzić testy z użytkownikami oraz badania rynkowe na potencjalnej grupie docelowej.

– Środki finansowe i wsparcie merytoryczne pozyskane z funduszu pozwolą zespołowi Tail doprowadzić projekt do kolejnego etapu, czyli wejścia na kolejne rynki czy przygotowanie kolejnych funkcjonalności. Jest to element, na którym od początku bardzo nam zależało. Sprzedaż urządzeń realizowana będzie m.in. poprzez sieć dystrybucji Deutsche Telekom, który jest właścicielem sieci T-Mobile Polska. Dzięki temu produkt dotrze do milionów klientów na całym świecie – powiedział Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.