Plebiscyt Dobrej Strony Turystyki rozstrzygnięty – najlepszy Placeknow.com

Dodane: 11.12.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Dzisiaj zostali wyłonieni zwycięzcy Przeglądu Dobrej Strony Turystyki. Najbardziej innowacyjnym serwisem o charakterze turystycznym okazał się międzynarodowy portal społecznościowy Placeknow.com.

Dzisiaj zostali wyłonieni zwycięzcy Przeglądu Dobrej Strony Turystyki. Najbardziej innowacyjnym serwisem o charakterze turystycznym okazał się międzynarodowy portal społecznościowy Placeknow.com.

Zgłaszane serwisy internetowe były oceniane przez zespół ekspertów i praktyków z branży Nowych Technologii. W jury zasiadali m.in Cezary Glijer – właściciel 30 serwisów turystycznych i Piotr Jardanowski, odpowiadający za efektywne rozwiązania w zakresie procesów płatniczych w 4 krajach. Pod uwagę brano funkcjonalność i estetykę portalu, wartość merytoryczną oraz optymalizację strony dla wyszukiwarek internetowych. W wyniku analizy tych wszystkich składowych, za najlepszy startup uznano Placeknow.com. Pozostałe kategorie plebiscytu to m.in.: blog, serwis miejski/regionalny i biuro podróży.

Placeknow.com to nowoczesne narzędzie dostarczające informacje z całego świata, pomysły na aranżacje podróży oraz propozycje spędzenia czasu w konkretnym miejscu. Serwis pozwala użytkownikom internetu na wymianę informacji o interesujących lokalizacjach i wybranych zakątkach ziemi. Serwis dodatkowo zintegrowany jest z zewnętrznymi platformami ofert (hotele, wycieczki, restauracje), co pozwala zaplanować podróż na każdym etapie. Placeknow.com jest tegorocznym laureatem jednego z największych na świecie konkursów biznesowych Startup Open.

– Wyróżnienie Pleceknow.com przez Przegląd Dobrej Strony Turystyki jest dla nas ważnym osiągnięciem – mówi Łukasz Sobański, CEO Placeknow.com. – Oznacza to, że nasz serwis spełnia swoją funkcję – dostarcza użytkownikom internetu w łatwy i szybki sposób niezbędnych informacji na temat wybranych lokalizacji będąc jednocześnie przestrzenią wymiany doświadczeń. W 2013 roku czeka nas wiele wyzwań w związku z rozwojem portalu. Otrzymana nagroda jest motorem napędowym do dalszej pracy dla miłośników podróży.

Finał Plebiscytu Dobrej Strony Turystyki i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas 10. jubileuszowej edycji spotkania marketingu internetowego z turystyką TravelCamp. Impreza odbędzie się we wtorek 11 grudnia 2012 w klubie jazzowym Tygmont w Warszawie.

Przegląd Dobrej Strony Turystyki ma na celu stworzenie listy wyróżniających się i wiarygodnych witryn turystycznych. Patronem branżowym plebiscytu jest Polska Izba Turystyki. Organizatorem Przeglądu Dobra Strona Turystyki są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz serwis TravelCamp.pl

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem