Pliki, nie tylko towary, w IAI-Shop.com

pliki nie tylko towary w iai shopcom
Udostępnij:
Internetowe sklepy coraz częściej oferują na jednej karcie produktu jednocześnie możliwość kupienia książki drukowanej i e-booka lub audiobooka. Ponadto sprzedawca może stworzyć z nich zestaw promocyjny. Podążając za nowościami, sprzedaż plików cyfrowych możliwa jest także w IAI-Shop.com.

Internetowe sklepy coraz częściej oferują na jednej karcie produktu jednocześnie możliwość kupienia książki drukowanej i e-booka lub audiobooka. Ponadto sprzedawca może stworzyć z nich zestaw promocyjny. Podążając za nowościami, sprzedaż plików cyfrowych możliwa jest także w IAI-Shop.com.

Usługa do prowadzenia sklepu internetowego IAI-Shop.com wprowadziła nowe narzędzie umożliwiające sprzedaż plików cyfrowych. Od teraz każdy e-sklep może prosto i bezpiecznie sprzedawać e-booki, audiobooki, muzykę, gry, materiały edukacyjne, oprogramowania itp. Dzięki nowej funkcji wszyscy właściciele sklepów internetowych mogą wzbogacić swoją ofertę i zdobyć kolejne rynki.

Kupienie audiobooka czy e-booka staje się tak powszechne jak zamówienie przesyłki z towarami ze sklepu internetowego. A ponieważ podobnie jak dziesiątek tysięcy sklepów nie zastąpił jeden, tak spodziewam się, że w przyszłości duża część sprzedaży treści elektronicznych będzie pochodziła z małych i średnich sklepów internetowych, które będą oferowały treści elektroniczne obok swoich towarów. Duża część gospodarki to dzisiaj sprzedaż wiedzy i tutaj upatrujemy szanse zwiększenia przychodów przez naszych klientów. Dzięki naszemu rozwiązaniu mogą oni sprzedawać np. napisany przez siebie poradnik za 5zł swoim klientom, oferując go za darmo powyżej jakiejś wartości lub z kodem rabatowym za 1zł. Te wszystkie scenariusze realizuje IAI-Shop.com. Postaraliśmy się zatem nie tworzyć oprogramowania dla kolejnego wielkiego serwisu ze sprzedażą e-booków i audiobooków, ale wprowadzić sprzedaż treści elektronicznych do twardo stąpających po ziemi firm - komentuje Paweł Fornalski, Prezes IAI-Shop.com.

IAI-Shop.com zapewnia kompleksową usługę i wsparcie wszystkich czynności zachodzących przy sprzedaży zarówno produktów tradycyjnych jak i wirtualnych. Oznacza to, że każdy esklep może jednocześnie realizować zamówienia mieszane składające się z np. standardowej książki i audiobooka lub e-booka lub samej książki i samego e-booka. Możliwość udostępniania np. poradników w wersji do czytania lub słuchania w ramach sklepów branżowych, w jednym miejscu, za pomocą jednego systemu znacznie zwiększa efektywność sprzedaży i obniża koszty.

Ciekawym udogodnieniem IAI-Shop.com jest możliwość dodania plików w formie płatnej lub darmowej. W ten sposób sprzedawca może dopasować ofertę pod swoje potrzeby lub wymagania swoich klientów. Wiele e-sklepów szczególnie z branży budowlanej czy edukacyjnej wykorzystuje możliwość dodania darmowych plików w formie poradników edukacyjnych. Budują w ten sposób pozytywny wizerunek marki i zyskują grono lojalnych klientów.

Każdy sklep internetowy może w swojej branży sprzedawać pliki cyfrowe lub je rozdawać w formie demonstracyjnej. Dzięki temu klient może np. przesłuchać w e-sklepie muzycznym fragmenty danej płyty co bardziej zachęci go do kupna oryginalnego CD oferowanego tym sklepie. Ponadto każdy właściciel może sprzedawać lub rozdawać poradniki. Sklep dla biegaczy może sprzedawać nawet tylko jeden e-book z nauką efektywnego biegania, bez otwierania odrębnego sklepu tylko na ten jeden plik cyfrowy, co powoduję kolejne korzyści czasowe oraz finansowe.

źródło: informacja prasowa