Płock ma swój startupowy barcamp - rusza Płockamp

plock ma swoj startupowy barcamp rusza plockamp
Udostępnij:
Płockamp to pierwszy płocki barcamp, czyli nieformalne, otwarte, interaktywne spotkania ludzi związanych z branżą e-biznesu. Ideą wydarzenia jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń i pomysłów oraz prelekcje doświadczonych przedsiębiorców i osób, które mogą zainspirować do realizacji swoich p

Wśród prelegentów pierwszego Płockampu, który odbędzie się w dniu 9 czerwca br. pojawią się między innymi: Arkadiusz Skuza z Centrum Adama Smitha, cofounder w iTraff Technology; Wojciech Latoszek, właściciel sklepu 4gift.pl, wykładowca Akademii Allegro oraz aktywny uczestnik polskiego rynku e-commerce; Łukasz Anwajler współtwórca warszawskiego hackerspace, prezes firmy App’n’roll, współzałożyciel Survicate.com oraz CTO i Partner Foap.com; Łukasz Ozimek - Dyrektor Smart Space - inkubatora nowych technologii marki EXEA w Toruniu.

- Jeśli przedsiębiorcy będą się rozwijać i rozrastać, to i miasto będzie się rozwijać. Płockamp ma wspierać biznes, a docelowo Płock i okolice - tłumaczy ideę wydarzenia Marcin Wójcik, organizator Płockampu.

- Spotkanie przeznaczone jest dla osób prowadzących swój biznes lub myślących o jego założeniu, w szczególności zaś dla osób pragnących wprowadzić swój biznes do Internetu. Zaprosiliśmy uznanych prelegentów, którzy podzielą się swoimi receptami na sukces, ale też przestrzegą przed zagrożeniami. Chcemy, aby Płock dołączył przykładem innych miast do startupowej mapy Polski - dodaje Małgorzata Gontarek, organizator Płockampu.

Tematyka spotkań oscylować będzie wokół e-biznesu i nowych technologii, m.in.: startupów, pozyskiwania finansowania, sklepów internetowych (e-commerce), social media, e-marketingu, m-commerce, webtechnologii i języków programowania, społeczeństwa informacyjnego, internet of things, smart city, prawa w sieci, e-learningu.

Płockamp to inicjatywa podjęta przez Małgorzatę Gontarek i Marcina Wójcika - osoby zawodowo związane z branżą nowych technologii, startupów, e-biznesu, social media.

Sponsorem Płockamp#1 jest bar Zachęta. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Płocka. Patronat medialny objęły: Radio Płock, Portal Płock, StartUp Magazine, Dziennik Internautów, Petronews.pl. Płockamp wspierają także: Płockie Studenckie Forum Business Centre Club, Kancelaria Prawna Waldemar Podel oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Płocku.

Pierwszy Płockamp odbędzie się 9 czerwca (wtorek), w barze Zachęta przy ul. Grodzkiej 9/1 w Płocku. Start o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej szczegółów na stronie: plockamp.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/plockamp1fb

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia