Po 3 miesiącach od startu JOKR pozyskał 170 mln dolarów. Jednym z inwestorów jest polski fundusz VC

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Po 3 miesiącach od startu JOKR pozyskał 170 mln dolarów. Jednym z inwestorów jest polski fundusz VC

Udostępnij:

JOKR, platforma e-grocery, oferuje codzienne zakupy z dostawą w 15 minut. Ogłosiła właśnie rundę finansowania A, wartą 170 mln dolarów. Jednym z inwestorów jest Market One Capital.

Jest to jedna z największych rund A w ostatnich latach, a biorący w niej udział inwestorzy to globalne firmy specjalizujące się w rozwoju spółek technologicznych. Wśród nowych inwestorów znalazły się najważniejsze fundusze: GGV Capital, Balderton Capital, Greycroft, Activant Capital, Kaszek, Monashees i FJ Labs. Dołączyły one do firm, które brały udział w rundzie seed: HV Capital, Tiger Global i polskiego Market One Capital.

Ekspresowy rozwój

Spółka otrzymała finansowanie po zaledwie trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności. Przez ten czas JOKR rozwinął swoje punkty w Polsce, USA, Brazylii, Meksyku, Kolumbii, Peru i Austrii. Firma posiada już ponad 100 lokalnych mikro-magazynów. Przez pierwsze miesiące uruchamia średnio jedną nową lokalizację dziennie, z których dostarcza produkty.

JOKR planuje wykorzystać pozyskane fundusze do dalszego rozwoju sieci magazynów oraz uruchomienia operacji w kolejnych miastach.

JOKR już w Warszawie

W Polsce JOKR działa na razie w 9 dzielnicach Warszawy: na Woli, Mokotowie, Służewcu, Bielanach, Ursynowie, Gocławiu, Grochowie oraz w Wilanowie i Śródmieściu. Firma do końca wakacji planuje działać w 20 dzielnicach w Warszawie oraz rozpocząć ekspansję do innych miast.

JOKR jako detalista. Pozwala to na optymalizację kosztów operacyjnych, eliminację pośredników oraz współpracę bezpośrednio z dostawcami, co umożliwia utrzymanie cen na poziomie tradycyjnych sklepów stacjonarnych, brak minimalnej wartości zamówienia oraz darmową dostawę.